Emotki na Facebooku

0
863
emotki
fot: pixabay.com

Emotki stały się popularne już w czasach Gadu Gadu. Szybko zaczęliśmy wykorzystywać je w smsach, mailach, a także tradycyjnych tekstach. So tego trendu dostosowali się producenci smartfonów, dzięki czemu juz na starcie mamy szeroki wybór emotikonek do wykorzystania w smsach i mmsach. Było więc oczywiste, że social media również pokochają te obrazkowa komunikację. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-zrobic-emotki-na-fb/

Rola emotek

Emotikony to niewielkie dość proste obrazki, które niosą pewien przekaz. Z początku były to tylko minki wyrażające konkretne emocje czy potrzeby, o których mogliśmy zakomunikować odbiorcy w szybki i mniej bezpośredni sposób. Możemy mu w łatwy sposób pokazać, że jego żart czy filmik nas rozbawił, możemy tez wyrazić swój smutek czy złość bez wdawania się w dłuższe dyskusję. Rosnąca popularność emotek sprawiła, że stale dodawane są nowe, które symbolizują zwierzęta, rośliny, pogodę, miejsca, jedzenie, zawody i inne. Co więcej twórcy emotek dbają o to, by nie były one dyskryminujące. Jeszcze niedawno natywna emotką kobiety była białoskóra blondynka, teraz mamy znacznie szerszy wybór zarówno koloru skóry jak i włosów. Również w przypadku emotek symbolizujących rodzinę mamy do wyboru także te, które ukazują pary homoseksualne. 

Jak dodać emotikonę na Facebooku

Za pomocą emotikonek wyrażamy swoja aprobatę bądź niezadowolenie w stosunku do zamieszczanych na Facebooku treści. Nie musimy nic pisać, nasz kciuk w górę wyrazi naszą opinię. Ilośc reakcji, czyli emotikonek dodanych pod postem decyduje o jego popularności. Co więcej Facebook przychylniej patrzy na posty, które w treści zawierają emotikony. Premiuje je lepszymi zasięgami, post może zobaczyć większa liczba osób. We wszystkim trzeba zachować jednak umiar  i rozsądek. Niewłaściwe użycie emotikonek może sprawić, że nasz post stanie się nieczytelny. Należy pamiętaj o tym, aby emotka nie zastępowała docelowego słowa, ale dodatkowo je obrazowała. Dodanie emotki na Facebooku jest banalnie proste. Pisząc wiadomość, komentarz czy post odnajdźmy z boku symbol buźki. Po kliknięciu w niego ukaże nam się szeroki wybór emotikonek. 

Przeczytaj też: http://www.zrodlozdrowia.pl/najlepsze-sposoby-na-makaron/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ