Dobór kosmetyków dla kobiet z jasnymi włosami

0
1755
Dobór kosmetyków dla kobiet z jasnymi włosami

Panie mające jasne włosy często mają problem z odpowiednim doborem kosmetyków do makijażu. W takim przypadku trudno jest wykonać lekki, wiosenny makijaż, który pasowałby do większości strojów. Jak wybierać kosmetyki w takim przypadku?

Typ urody

Kobieta o włosach blond należy zwykle do jednego z dwóch typów urody – wiosna lub lato. Wiosna zazwyczaj ma cerę nieco jaśniejszą, natomiast w przypadku pani lato częstym elementem charakterystycznym są piegi. Gama najlepiej wyglądających kolorów jest podobna – w przypadku pani wiosny będą to jednak zimne odcienie pasteli, w przypadku lata – cieplejsze.

Podobnie jak kolory strojów trzeba dobierać barwy w makijażu. W przypadku blondynek lepiej jest stosować na przykład beżowe cienie do powiek w niewielkim natężeniu i unikać ciężkich makijaży, które wyglądają dobrze tylko w przypadku ciemnych tęczówek i oprawy oczu.

Makijaż podstawowy

W przypadku blondynek najlepiej jest używać jasnego rozświetlającego podkładu, takiego jak na przykład podkład Bourjois. Zazwyczaj lepiej jest wybrać jaśniejszy odcień podkładu – w przypadku gdy w czasie lata barwa cery się zmieni, należy zakupić nowy podkład lub spróbować uzyskać odpowiedni kolor poprzez wymieszanie posiadanych podkładów o różnych odcieniach.

Aby wykonać podstawowy makijaż na dzień należy użyć również wybrać inne artukuły. Jednym z nich jest rozświetlający korektor, który pomoże ukryć cienie pod oczami, częściej widoczne u kobiet u jaśniejszej cerze. Innego typu korektor należy zastosować na błyszczące części skóry twarzy. W przypadku, gdy w przypadku danej osoby problemem jest strefa T, konieczne jest użycie matującego korektora i podkładu. Nie należy jednak używać tych kosmetyków w nadmiarze, ponieważ całkowicie zmatowiona cera wygląda na starszą.

Szczegółowy makijaż oczu

Aby poprawić wygląd oczu dobrze jest zastosować odpowiednią maskarę. W przypadku jasnej oprawy oczu lepiej jednak zastosować maskarę w kolorze brązowym lub nietypowym – niebieskim lub nawet czerwonym, w zależności od zastosowanego cienia. Warto również skorzystać z tuszu pogrubiającego rzęsy, także w odpowiednim, nieprzytłaczającym kolorze. W przypadku mocniejszego makijażu oczu makijaż ust powinien być bardzo dyskretny. Najlepiej wybrać błyszczyk transparentny lub pastelowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ