Czym tak naprawdę różni się woda perfumowana od toaletowej?

0
7976
Czym tak naprawdę różni się woda perfumowana od toaletowej?

Wiele osób planujących w najbliższej przyszłości pachnące zapachy, wciąż zastanawia się nad tym, jaka jest ta konkretna różnica pomiędzy wodą perfumowaną, a wodą toaletową. Wbrew pozorom tych różnic jest całkiem sporo, chociaż zdarza się, że ludzie myślą o tych produktach jak o takich samych. Nic bardziej mylnego i dlatego postaramy się dzisiaj przybliżyć Państwu te różnice. W jaki sposób nie zostać oszukanym i faktycznie zakupić prawdziwe perfumy? Jakich znaczków szukać na poszczególnych egzemplarzach?

Oznaczenia – to one są podstawą do dobrego zidentyfikowania z jakim produktem mamy do czynienia. Na prawdziwych perfumach będzie na nas czekał napis PARFUM, na wodzie perfumowanej EDP – od określenia eau de parfum, z kolei na wodzie toaletowej będzie to EDTP, czyli eau de toilette. Woda perfumowana to najczęściej dostępny produkt zapachowy, w którym olejki zapachowe są stężone 10-15%. Od wody toaletowej, której stężenie olejków wynosi maksymalnie od 5 do 10% wyróżnia ją przede wszystkim trwałość. Jeżeli zależy nam na trwalszym aromacie, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup właśnie wody perfumowanej.

Decydując się na zakup, któregoś z dostępnych na rynku zapachów – wiele osób po swojej fascynacji wodą perfumowaną, postanawia zdecydować się na jej tańszy odpowiednik, jakim jest właśnie woda toaletowa. Niestety często spotyka nas rozczarowanie, bo zapach w wodzie perfumowanej, a ten, który jest zamknięty w wodzie toaletowej może znacznie się różnić! Wynika to z procesu reformulacji, czyli tak zwanego odświeżenia zapachu, jakiemu jest poddawana właśnie woda toaletowa. Jeżeli wahamy się nad tym, czy wybrać wodę perfumowaną, czy wodę toaletową to dobrym rozwiązaniem, jest powąchanie obu wersji danego zapachu np. dzień po dniu. Wtedy łatwiej będzie nam dokonać wyboru, która wersja bardziej nam odpowiada. Warto pamiętać o tym,, że wąchanie poszczególnych zapachów jeden po drugim, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ już po chwili zapachy zaczynają się mieszać i ciężko będzie nam wyróżnić poszczególne nuty, a co za tym idzie zdecydować, która kompozycja jest nam bliższa.

Wiedzę w pigułce na temat różnic między innymi pomiędzy wodą perfumowaną, a wodą toaletową mogą Państwo znaleźć pod tym linkiem: https://perfumy.pl/Czym-rozni-sie-woda-perfumowana-od-toaletowej-blog-pol-1525440740.html – wybierając dla siebie nowy zapach, warto dobrze przyjrzeć się oznaczeniom, a także rozważyć na czym nam bardziej zależy – czy na trwałości, czy na atrakcyjnej cenie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ