Co warto wiedzieć podczas wybierania kleju do tipsów?

0
3814
Co warto wiedzieć podczas wybierania kleju do tipsów?

Tipsy to ratunek dla wielu pań, które nie cieszą się mocną płytką paznokciową i nie mogą zapuścić paznokci na tyle, by wyglądały one jak sztuczne. Obecnie tipsy można kupić w każdym sklepie – często w zestawie jest też dołączony klej. Jednak w wielu przypadkach się on nie sprawdza. Jak wybrać trwały, a jednocześnie bezpieczny dla paznokci klej do tipsów?

Delikatne i mocne

Wiele pań uważa, że delikatne dla płytki paznokcia kleje do tipsów są zbyt słabe. Jednak artukuły tego typu oparte na substancji jaką jest metakrylan zazwyczaj dobrze radzą sobie z długim utrzymaniem tipsa na paznokciu, a jednocześnie pozwalają na łatwe zdjęcie sztucznej płytki gdy zaistnieje taka potrzeba. Absolutnie niewskazane jest stosowanie kleju typu kropelka jako alternatywy kleju do tipsów, ponieważ oprócz ryzyka zatrucia występuje wtedy duży problem z łagodnym ściągnięciem tipsa bez uszkodzenia powierzchni płytki paznokciowej. W przypadku częstego nakładania tipsów warto rozważyć przerwę, podczas której należy zregenerować paznokcie specjalną odżywką.

Czas wysychania

W przypadku nieumiejętnego nakładania kleju do tipsów, czyli zazwyczaj zawsze podczas pierwszego ich nakładania, szybkie wysychanie może być wręcz wadą. Jednak w przypadku, gdy dana osoba posiada już wprawę w nakładaniu to właśnie szybkoschnące kleje do tipsów będą najlepszym wyborem. Aby ułatwić sobie aplikację dobrze jest wybrać także klej w odpowiednim opakowaniu. Tubka lub butelka z odpowiednim zakończeniem jest wygodna dla wielu osób. Najważniejsze jego to, by klej dał się w sposób precyzyjny umieścić na paznokciu. Inną możliwą metodą jest zakupienie produktu z pędzelkiem. Taki sposób aplikacji jest polecany osobom początkującym, którym umieszczenie kropli kleju odpowiedniej wielkości sprawia problem. Pędzelek pozwala na łatwe rozprowadzenie kleju po paznokciu, dzięki temu poprawia także przyczepność preparatu. Ma się również pewność, że warstwa klejąca na całym paznokciu jest położona w równy sposób, dzięki czemu tips nie powinien przesuwać się podczas nakładania.

[Głosów:13    Średnia:2.2/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ