Cena antykoncepcji hormonalnej

0
569
Cena antykoncepcji hormonalnej

Ile kosztują tabletki antykoncepcyjne to z pewnością najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które takowe mają przepisane przez lekarza, obojętnie czy ze względów zdrowotnych czy z powodu chęci uniknięcia ciąży. Zrozumiałym jest, że każda kobieta chciałaby wydać na nie jak najmniej. Czy faktycznie warto oszczędzać na antykoncepcji hormonalnej?

Ceny tabletek antykoncepcyjnych zaczynają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy, że te kosztujące kilka złotych, to tabletki starszej generacji, od których ginekolodzy raczej odchodzą. Przykładem takiej tabletki jest Diane 35. Tabletka ta została już wycofana z obrotu leków we Francji. O zgrozo, polscy ginekolodzy jeszcze ją przepisują. Ta tabletka jest tania i pozwoli na uniknięcie dziury budżetowej, ale skutkiem tego będą efekty uboczne dla zdrowia. Nie warto ryzykować!

Dla zdrowej kobiety najlepsze będą tabletki o jak najmniejszej ilości hormonów. Koszt takich tabletek to nawet 60 zł za jedno opakowanie. Warto zainwestować w nie, ponieważ mogą pozwolić nam na uniknięcie skutków ubocznych takich jak tycie, a to wszystko dzięki małej zawartości hormonów. Kobiety cierpiące między innymi na zespół policystycznych jajników mogą skorzystać z tabletek z większą zawartością hormonów, między innymi z takich, które obniżają testosteron i insulinę, a takowe mogą kosztować tylko kilkanaście złotych.

Nie warto oszczędzać na antykoncepcji. Tylko prawidłowo pobrana pod profil hormonalny kobiety może pozwolić na uniknięcie przykrych efektów ubocznych. Warto być pod opieką najlepszego ginekologa, który wyjaśni nam każdą kwestię związaną z antykoncepcją. To właśnie on dobierze nam tabletki pozwalające na nieznaczne naruszenie budżetu domowego.

Chciałabyś przyjmować tabletki antykoncepcyjne? Już dziś wybierz się do polecanego ginekologa na wywiad oraz badanie. Na tej podstawie dobierze idealny preparat, który pozwoli na bezpieczne cieszenie się życiem seksualnym, bez trosk o niechcianą ciąże. To nigdy nie było prostsze niż teraz!

www.innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ