Buty gumowe – czy wygodne?

0
2226
Buty gumowe – czy wygodne?

Gumowe buty kojarzą się nam przede wszystkim z niezbyt estetycznymi kaloszami, które nosimy przede wszystkim z uwagi na ich funkcjonalność. Coraz bardziej jednak rozpowszechniają się inne, gumowe buty, typowo wyjściowe do miasta czy nawet na większe imprezy. Czy jednak oznacza to, że są one dostatecznie wygodne, aby chodzić w nich na co dzień? Z czego wynika ich fenomen?

Jeśli chodzi o gumowe buty, które nie są kaloszami ani tanimi klapkami do noszenia na basen, pierwszym skojarzeniem są rzecz jasna baleriny Mel by Melissa. Wiele kobiet, które nie miały styczności z tym obuwiem wcześniej nie do końca wie, dlaczego jest ono tak cenione na całym wiecie. Tymczasem istnieją cechy, które przekonują do noszenia tego rodzaju butów. Sprawdźmy, jakie.

Guma dla ciała

Gumowe obuwie nie przekonuje do siebie osób, które dotychczas ceniły sobie komfort noszenia butów skórzanych, zwłaszcza ze skóry naturalnej. Obawiamy się, że będzie po prostu niewygodne – tymczasem wiele kobiet noszących baleriny Mel by Melissa uważa, że są to jedne z najwygodniejszych butów, z którymi miały styczność. Dlaczego tak uważają? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że guma używana do produkcji tego obuwia ma specjalne właściwości sprawiające, ze buty przystosowują się do kształtu stopy w podobny sposób jak buty skórzane. Oznacza to rzecz jasna, że baleriny Mel by Melissa dobrze jest nosić przede wszystkim jako obuwie nowe – nie należy odkupować ich od innych kobiet, bo są one przystosowane konkretnie do ich stóp, co może powodować dyskomfort i otarcia u osoby noszącej je po kimś.

Uwaga na podróbki!

Jak można się było spodziewać, bo wielkim sukcesie, który baleriny Mel by Melissa zaliczyły w świecie obuwia kobiecego powstało sporo ich podróbek. Niestety nie są one tak dobrej jakości jak oryginalne obuwie tej marki, a co więcej, mogą powodować wiele problemów. Przez gorszej jakości gumę i nieprawidłowy, o wiele tańszy proces farbowania podróbki balerin Mel by Melissa powodują dyskomfort, uciskając stopę oraz wywołując obrzęki skóry. Dochodziło do przypadków, w których skóra farbowała dość trwale na kolor butów – a nawet pojawiały się odczyny alergiczne czy zapalenia skóry spowodowane nieprawidłowym materiałem obuwia. Aby więc móc cieszyć się dobrą jakością butów oraz komfortem ich noszenia w każdą pogodę – czy to słoneczny dzień, czy raczej deszczowe popołudnie – dobrze jest wybierać zawsze nowe obuwie tej konkretnej marki i kupować je w sprawdzonym miejscu, gdzie na pewno nie dostaniemy żadnych podróbek.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ