Jaki podkład jest najlepszy na lato?

0
1137
podkład na lato

Latem temperatura sięga wyżej niż w innych okresach w roku, dlatego też ważne jest, żeby zadbać o odpowiedni wygląd skóry, która jest narażona na nadmiernie pocenie się, co ciągnie ze sobą pojawianie się większej ilości wyprysków i produkowanie większej ilości sebum. Do niewątpliwie najważniejszych kosmetyków latem należą kremy i balsamy z filtrem. Ważne jest także, aby pomimo pielęgnacji zadbać o estetyczny wygląd naszej skóry. A w walce z nadmiernym jej świeceniem się pomoże na pewno odpowiednio dobrany podkład. Czy zatem powinniśmy używać tego samego kompaktu, co w czasie jesieni czy zimy?

Lekka kosmetyczka latem

Rzeczywiście kosmetyczka latem powinna być lekka. Po pierwsze z uwagi na lekką konsystencję kosmetyków, które nie zapychają naszej cery, ale też z uwagi na fakt, że lato w gruncie rzeczy ceni sobie delikatne makijaże. Warto pamiętać, że wysoka temperatura oraz silnie działające promienie UV są powodami do skorzystania z innego rodzaju kosmetyków. Makijaż musi być dopracowany, naturalny, ale też taki, który będzie potęgował wygląd zdrowej skóry. Należy też używać odpowiedniego podkładu, aby całość naszego makijażu nie zamieniła się w 5 minut w konsystencję płynną.

fluid na lato jaki wybrać

Dobry fluid na lato

Nieodpowiedni podkład na lato, to na pewno ten o ciężkiej konsystencji. Ciężka konsystencja sprawia, że skóra staje się „zapchana” – zapychane są jej pory, dlatego też zbiera się w nich łój i pot, który powstaje w kontakcie w wysoką letnią temperaturą. Podkłady o lekkiej konsystencji nie zatykają porów. Nie kryją oczywiście tak dobrze jak cięższe podkłady, ale sprawiają, że nasza cera wygląda bardziej naturalnie, a przede wszystkim zdrowiej. Świetnym przykładem może być podkład mineralny. Bardzo często takie podkłady są także wodoodporne. Odznacza się dużą chłonnością, ale przede wszystkim możemy mieć pewność, że nie spłynie z twarzy, gdy zacznie się pojawiać na niej pot. Osoby, które świadomie podchodzą do niebezpiecznego dla naszej skóry okresu lata, powinny pamiętać, aby wybierać podkłady z bardzo wysokim filtrem SPF. Te odpowiednio chronią nas przed promieniami UC, które, ze wszystkich istniejących czynników, są dla naszej skóry najbardziej niebezpieczne. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby fluid na lato stanowił dodatkowo ochronę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza. Mając na uwadze, że latem nasza cera nabiera innego kolorytu, należy pamiętać o wybieraniu fluidów, które są o ton ciemniejsze niż zwykle.

Odpowiednie podkreślenie opalenizny

Warto pamiętać, że nasz letni fluid musi podkreślić opaleniznę Dlatego też najlepiej oczywiście sprawdzą się te z wyższej półki. Nie warto oszczędzać na kupnie fluidu, dlatego, że jest to kosmetyk, który bezpośrednio dotyka naszej cery. Ważne jest, aby miał zdrowe i odpowiednie działanie. W ramach letnich kosmetyków sprawdzają się lekkie formuły, delikatny skład, brak chemii. Idealny zatem będzie wyżej już wspomniany fluid mineralny.W jego przypadku możemy mieć pewność, że zakryje niedoskonałości, podkreślając jednocześnie piękną opaleniznę.

Podkład na lato a rodzaj cery

Szukając właściwego rozwiązania w ramach zakupu podkładu na lato, bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi również na to, jaki mamy rodzaj cery. Powinniśmy dobierać odpowiednio produkty do naszego typu cery. Co więcej, w sklepach można znaleźć specjalne fluidy na lato do cery naczynkowej, skłonnej do przebarwień, a nawet fluidy dla alergików. Ostatnio powstające kremy BB są również alternatywną opcją dla tych, którzy nie mają dużych problemów z cerą. Są to kremy delikatnie koloryzujące o bardzo lekkiej konsystencji.

Dodatkowo odpowiednio nawilżają skórę twarzy i posiadają wysoką ochronę SPF.

Jednak bez względu na rodzaj cery, ważne jest, aby w miarę możliwości, używać bardzo naturalnych kosmetyków. Są one w odpowiedni sposób przebadane, a ich stosowanie poprawia jakość i zdrowotność cery nie tylko na chwilę, ale i na całe życie. Dlatego, jeżeli zależy ci na zdrowej i promiennej cerze koniecznie zacznij inwestować w naturalne kosmetyki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ