Własne mieszkanie – dlaczego warto je mieć?

0
686
Własne mieszkanie

Młodzi ludzie przywykli już do wynajmowania mieszkań. Coraz rzadziej osiedlają się w jednej lokacji na stałe i chętnie zmieniają swoje miejsce zamieszkania, szukając tego idealnego miejsca do prowadzenia dalszego życia. Ale gdy to miejsce zostanie już odnalezione, warto jednak pomyśleć o zakupie czegoś swojego. Nieruchomości na sprzedaż Jelenia Góra od tego właśnie są. Zapewniają ludziom wspaniałe mieszkania, których ci – wbrew pozorom – potrzebują i w głębi duszy naprawdę pragną.

Tak jak i sama nieruchomość jest już pewną inwestycją, tak też wszystkie podejmowane przy niej działania także stają się inwestycjami. Każda praca zaczyna mieć wtedy sens. Własne mieszkanie staje się doskonałym bodźcem do podjęcia działania, czyli zadbania o lokum i przeprowadzania w nim remontów bądź innych ulepszeń. Takich zmian nie opłaca się natomiast przeprowadzać w wynajmowanych mieszkaniach, gdyż nawet najprostsze remonty potrafią pochłonąć olbrzymie kwoty pieniędzy, a mając to na uwadze, najemcy zwykle szukają dobrze wyposażonych i atrakcyjnych wizualnie lokali. Tutaj problem jest taki, że one są zwykle bardzo drogie. Za dwupokojowe mieszkanie o dobrym standardzie w Warszawie Czy Wrocławiu należy zapłacić ok. 2-3 tysiące złotych za miesiąc. To bardzo wysoka cena.

Dokładnie te same pieniądze można natomiast włożyć w pożyczkę na mieszkanie. Raty kredytowe wynoszą średnio po tysiąc lub dwa tysiące złotych miesięcznie, dlatego są równowartością przeciętnego czynszu. Lepiej wydać te pieniądze na kredyt hipoteczny, niżeli na mieszkanie, które i tak będzie należeć do kogoś innego. A jak się okazuje, Polacy coraz bardziej przekonują się do tego, że nieruchomości na sprzedaż Jelenia Góra są dla nich czymś korzystnym. Coraz więcej mieszkań sprzedawanych jest w okresie „przedsprzedaży”, podczas gdy jeszcze kilka lat temu to się praktycznie nie działo. Oczywiście wynika to również z wzrastających dochodów. Dziś nawet młodzi ludzie potrafią zarabiać takie pieniądze, które umożliwiają im zakup własnych mieszkań.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w mieście Brzeg >>

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ