Właściwe zabezpieczenie

0
533
Właściwe zabezpieczenie

Aby odpowiednio zabezpieczyć się przed ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową powinnaś zapoznać się przynajmniej trochę na temat wszystkich dostępnych metod antykoncepcji. Jest to bowiem kluczowy temat dla osoby prowadzącej życie seksualnej zarówno z jednym jak i wieloma partnerami.
Najmniej skuteczną metoda antykoncepcyjną, którą jednak możesz stosować jako pomocniczą w kontroli nad własną płodnością jest metoda kalendarzyka. Za jego pomocą określisz dni najbardziej płodne oraz moment owulacji.
Kolejną metodą jest ta najbardziej popularna czyli użycie prezerwatyw. Możesz na rynku znaleźć zarówno te lateksowe jak i cieńsze z poliuretanu. Te drugie są znacznie wygodniejsze i nie powodują żadnych podrażnień. Z tego powodu zjednują sobie wielu amatorów. Skuteczność prezerwatyw jest całkiem wysoka a dodatkową są one jedyną metodą antykoncepcyjną, która zabezpieczy Cię przed zarażeniem się takimi chorobami wenerycznymi jak na przykład Hiv. Ta nazwa jest Ci zapewne znana a jej sam widok mrozi krew w żyłach. Tak właściwie, co to hiv i jaki ma wpływ na ludzki organizm? Hiv jest wirusem przekazywanym drogą płciową, którego następstwem jest zapadnięcie na chorobę układu odpornościowego o nazwie Aids. Jest to ciężka przypadłość, którą można jedynie zaleczyć. Ważne jest więc aby jak najlepiej chronić się przed możliwością zarażenia. Jeśli współżyjesz z osobą zaufaną możesz wybrać antykoncepcję hormonalną. Nie chroni ona przed chorobami ale z najwyższą skutecznością zapobiega ciąży.

www.pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ