Wizyta nocnej zmory

0
547
Wizyta nocnej zmory

Czy czasami zdarza Ci się podczas snu, nerwowo rozglądać po pokoju podążając spojrzeniem za masą mrocznie wirujących cieni, podczas gdy Twoje ciało nie odpowiada na żadne Twoje sygnały? Czujesz się jak w potrzasku a do gardła podchodzi Ci autentyczny strach?
Więcej niż prawdopodobnie można powiedzieć, że spotkało Cię zjawisko nazwane paraliżem sennym. Naukowe pochodzenie tego fascynującego zjawiska jest od dawna powodem sporów wielu naukowców. Część z nich zakłada, że jest to reakcja mózgu, który gwałtownie wybudził się z głębokiej fazy snu w sposób, który świadomość umysłu przychodzi przed świadomością ciała. Z tego powodu w ciągu kilku chwil następuje do rozerwania świadomości, skutkującego paraliżem ciała oraz intensywnymi halucynacjami umysłu.
Na myśl przychodzi więc pytanie, dlaczego zjawisko to przyjmuje tak mrożącą krew w żyłach formę. Duża część uczonych zakłada, że jest to zjawisko znacznie bardziej duchowe i sięgające znacznie bardziej w głąb niż tylko chwilowe zachwianie chemicznego składu mózgu.
Według ich twierdzeń widziane podczas paraliżu sennego postacie, cienie i słyszane głosy pochodzą z innego wymiaru. Według tych twierdzeń, w normalnym stanie świadomości, dotarcie do tego miejsca nie jest możliwe dla ludzkiego umysłu. Być może obie teorie po części są prawdziwe a może zupełnie błędne. Zastanawiając się co to jest paraliż senny, niektórzy w swoich wyjaśnieniach schodzą już prawie do samych bram piekieł inni zaś starają się dosięgnąć anielskich orszaków i w nich znaleźć odpowiedź.

www.ladychwila.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ