Trzy pomysły na ścienne obrazki

0
570
Trzy pomysły na ścienne obrazki

Bardzo często osoby, które samodzielnie wykańczają mieszkanie, nie mają problemu z doborem koloru ścian czy mebli. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy zaczynają dostrzegać, że brakuje jakiejś “kropki nad i”, czegoś, co dopełni wnętrze, sprawi, że każdy, kto do niego wejdzie, będzie widział, czym się interesujemy, jakie są nasze fascynacje, albo w jaki sposób lubimy spędzać wolne dni. Najlepszym więc rozwiązaniem jest udekorowanie ścian obrazkami albo zdjęciami z wakacji czy rodzinnymi pamiątkami. Aby jednak nie było “sztampowo” i “od linijki”, warto wziąć pod uwagę różne sposoby wyeksponowania ich.

Zdjęcia na klamerkach
Linki to pomysł nie nowy, ale wciąż ciekawy i pozwalający na dowolną zmianę dekoracji. Można zarówno samodzielnie wykonać haczyki i użyć bawełnianego sznurka czy tasiemki, jak i kupić linki stalowe na wspornikach. Kolorowe obrazki, pocztówki czy zdjęcia wiesza się za pomocą klamerek lub spinaczy (do kupienia w sklepach papierniczych). Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość szybkiej wymiany zdjęć na inne, nowe, na nadanie ścianie świątecznego charakteru, na przykład gdy zamiast zdjęć z Grecji, powiesimy w grudniu kartki z Mikołajem, reniferami czy choinką.

Ścienny chaos
Ramki do zdjęć powinny mieć różne kształty, kolory, wymiary i wieszać je należy pozornie przypadkowo, gęsto, na możliwie dużej ścianie. W ten sposób stworzymy wielki, nieco abstrakcyjny obraz pełen wspomnień. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdjęcia rodzinne mieszać z wakacyjnymi. To nasza ściana i można ją dekorować jak chcemy! Ważne jednak, by nie wieszać zdjęć w równych liniach. Im więcej chaosu w tym przypadku, tym lepiej.

Półki na wspomnienia
Półki to nie tylko miejsce na “kurzołapy” czy książki. To także świetny pomysł na przechowywanie i eksponowanie zdjęć. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy zarówno specjalne półeczki, wąskie i z rowkiem na ramki do zdjęć, ale możemy wykorzystać też każdą inną półkę, komodę czy szafkę. Na półkach można ustawiać zarówno zdjęcia, jak i plakaty czy obrazki z ważnymi dla nas sentencjami. Takie rozwiązanie pozwala na dowolną zmianę aranżacji, podobnie, jak linka na ścianie.

zainwestujwprzyszlosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ