Transparentny puder

0
695
Transparentny puder

Każda z nas pragnie wyglądać zawsze idealnie niczym modelki na wielkoformatowych bilbordach czy w reklamach. Jest to coś zupełnie naturalnego. Chcemy wyglądać zawsze starannie, nienagannie, wręcz perfekcyjnie. Niezależnie od pory dnia czy pogody. Pamiętajmy jednak, że czasem osiągnięcie tego efektu może być dużo trudniejsze. Jeśli pada deszcz lub wieje, musimy się zmagać z przeciwnościami pogodowymi, które są od nas niezależne. Warto jednak przygotować się odpowiednio na takie okoliczności. Jest to bardzo prosty sposób, na uniknięcie niepożądanych efektów. Przykładowo, kiedy wiemy, że ma padać deszcz, starajmy się przygotować makijaż, który będzie odporny na taką pogodę, natomiast gdy wieje, możemy zadbać o naszą fryzurę dzięki użyciu lakieru do włosów. Odpowiedni ubiór jest również istotny. Pamiętajmy, że zawsze możemy iść do łazienki i przebrać się na miejscu.
Makijaż jest z pewnością już nieodłącznym elementem życia i dnia codziennego każdej kobiety. Jego zadaniem bowiem jest przecież to, aby podkreślać naszą urodę. Niekiedy ukrywać to, czego nie chcemy pokazać, np. jakieś zaczerwienienia, sińce pod oczami, wypryski. Wygląd zewnętrzny jest więc bardzo istotny. To, jak wyglądamy będzie potem odbierane w odpowiedni sposób przez innych ludzi. Pamiętajmy zatem, aby być tego świadomym i w każdym możliwym momencie starać się wyglądać jak najlepiej, aby wzbudzić zaufanie i pozytywne odczucia odnośnie naszej osoby.
Wykonując makijaż, nie powinnyśmy także przesadzać. Wiadomo, ma ukrywać, ale także podkreślać naszą urodę. Nie ma nas paskudzić, w żadnym razie. Odpowiedni makijaż zatem jest ważnym elementem. Powinnyśmy dobrać podkład tak, aby jego kolor nie wyróżniał się na naszej twarzy i idealnie pasował i komponował się z odcieniem skóry. Stosujmy cienie, które będą pasować odpowiednio do okazji, miejsca do którego się udajemy. Nie stosujmy za mocnych kolorów, ciemnych. Delikatne kreski, odpowiednio wytuszowane rzęsy. To jest zdecydowanie na plus. Niezależnie od wieku, sprawdza się bardzo dobrze. Pamiętajmy też, aby nie nakładać nadmiernie różu, w szczególności o nieodpowiedniej tonacji, która zdecydowanie do nas nie pasuje. Ważnym elementem makijażu jest także puder. Transparentny puder sprawdza się najlepiej. Nie musimy bowiem szukać swojego odpowiedniego koloru. Transparentny tak samo zapewni trwałość naszego podkładu i jeszcze lepsze krycie i wyrównanie kolorytu. Podczas konturowania twarzy pamiętajmy także, aby odcień nie był zbyt ciemny. Z rozświetlaczem warto także uważać. Szkoda byłoby, aby cała nasza makijażowa praca poszła na marne, przez jeden zły ruch, który zniweczy powalający efekt. Bardzo pomocne będą także liczne poradniki, z których powinnyśmy korzystać, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości. Istotnym elementem jest także odpowiednia baza i nawilżenie skóry po zdjęciu całego make up’u. Nie zapominajmy o tym. Nie kładziemy się spać pomalowane! Taki zabieg powoduje starzenie się skóry. Dodatkowo może spowodować w łóżku spory bałagan. Dbajmy więc o naszą wygodę i porządek.

www.alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ