Stroje do pracy – jaka spódnica będzie najlepsza?

0
2775
Stroje do pracy

W większości przypadków strój przeznaczony do pracy jest z góry określony. Zazwyczaj konieczne jest zakładanie strojów w określonych kolorach lub przynajmniej ubrań w stonowanych barwach.

Jak wybierać strój do pracy

Wybór właściwego stroju do pracy dotyczy zazwyczaj tylko osób, które nie mają z góry narzuconych uniformów. Co nie znaczy, że inni pracownicy mogą dowolnie wybierać ubrania do pracy. W wielu firmach istnieje tak zwany dress code. Często jest on dość surowy – dotyczy on wtedy nie tylko ubioru, ale również makijażu i dodatków.

W przypadku kobiet najczęściej podstawowym elementem firmowego uniformu jest bluzka lub koszula w stonowanym kolorze oraz spodnie lub spódnica. To właśnie wybór tej ostatniej często budzi wątpliwości. Wahania dotyczą zazwyczaj długości. Choć wiadomo, że zbyt krótka spódniczka zwykle nie wchodzi w grę. Jaka jest właściwa długość? Najczęściej wybierana jest spódnica do kolan. To odpowiednia długość i zazwyczaj dobrze wygląda nawet w przypadku kobiet o grubszych udach. Inna uznawana długość spódnicy zakłada, że materiał będzie sięgał do połowy łydki. Jednak należy pamiętać, iż ten wariant jest zarezerwowany dla kobiet o długich nogach i nie każda będzie w niej dobrze wyglądać.

Materiał na spódnicę

Czasami w sklepach trudno jest znaleźć odpowiednią spódnicę do pracy. Warto wszak wybrać taką, którą będzie łatwo uprać, a także zbyt szybko się nie zniszczy. Przy wyborze należy brać również pod uwagę pory roku – najłatwiej więc zdecydować się na kilka wariantów, choć obecnie istnieją mieszanki włókien, które sprawdzą się i latem i zimą. Najczęściej wybieranym materiałem na strój do pracy jest bawełna. Sprawdza się zazwyczaj wiosną i latem. Obecnie stosuje się mieszankę bawełny, wełny i sztucznego włókna, na przykład wiskozy lub poliestru.

Krój do pracy

Spódnica do pracy nie powinna być wyzywająca. Najczęściej zalecana jest spódnica ołówkowa, która wielu paniom się nie podoba, jednak bardzo pasuje do innych elementów formalnego stroju. Do pracy można założyć również spódnicę rozkloszowaną, która może ukryć pewne mankamenty figury. Warto również zwrócić uwagę na inne artukuły odzieżowe często zakładane do pracy, jak żakiet czy marynarka. One powinny zostać skrojone tak, by pasowały do kształtu spódnicy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ