Rodzaje importu odzieży używanej

0
844
Rodzaje importu odzieży używanej

Obecnie coraz częściej wiele osób decyduje się na prowadzenie lumpeksu, czyli sklepu z odzieżą używaną albo outletów. Ceny ubrań są już bowiem tak niebotycznie, że coraz więcej osób, w tym i projektanci, szukają inspiracji w sklepach z odzieżą używaną. W tej branży warto jednak znać kilka pojęć, a w szczególności wiedzieć, jakie są rodzaje importu odzieży używanej…

Importer odzieży używanej

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że przecież nie ma specjalnej różnicy pomiędzy poszczególnymi rodzajami odzieży używanej. Niemniej jednak jest i to spora. Zanim zatem zdecydujemy, który importer odzieży używanej będzie dla nas pracował, warto zastanowić się w ogóle, jakie ubrania sprzedajemy.

W tym momencie warto jeszcze krótko napomknąć o tym, jakie cechy wyróżnią dobrego importera odzieży używanej. Otóż dość standardowo nie patrzmy tylko i wyłącznie na rodzaj odzieży, lecz także na rzetelność, cenę,terminowość realizacji oraz źródła odzieży, z których korzysta dany importer. Wracając jednak do rodzaju importowanej odzieży i jej wad i zalet, wyróżnić możemy…

1) Odzież sortowaną

Jak sama nazwa tu importer odzieży używanej dokonuje jej wstępnej selekcji. Sortowanie zawsze odbywa się pod kątem jakości i często także ubrania dzielone są na poszczególne płcie (ubrania dla panów, pań i dla dzieci) oraz rodzaje (spodnie, jeansy, bluzki itp. ).

Generalnie zaletą tej opcji jest na pewno wyższa jakość ubrań. Oprócz tego dobry importer pozwoli nam także zajrzeć do środka worka albo wybrać poszczególną kategorię ubrań. Cena jednakże jest wyższa.

2) Odzież niesortowaną

Z drugiej strony mamy oczywiście odzież niesortowaną. Oznacza to, że trochę liczymy na szczęście. Może być tak, że wszystko nie nadaje się nawet na szmatę do podłogi, a może być też tak, że znajdziemy kilka ubrań Prady.

Taka odzież w zasadzie jest bardzo tania, niemniej jednak musimy ją potem przesortować i często przeprać i przewietrzyć.

3) Outlety

Zawsze istnieje także możliwość zakupu praktycznie nowych ubrań z outletów, które także nieraz pojawiają się w second – handach. Będą one oczywiście droższe, niemniej jednak bardzo wiele osób chętnie je kupuje. W ten sposób możemy zatem urozmaicić ofertę oraz przyciągnąć większą liczbę klientów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – importerem odzieży używanej

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ