Problemy w przypadku nowych butów

0
1571
Problemy w przypadku nowych butów

Problemy w przypadku zakupu nowego obuwia mogą dopaść nas zawsze, bez względu na to, czy kupujemy buty w sklepach stacjonarnych czy też w internecie. Co można zrobić w przypadku, gdy buty okażą się zbyt ciasne, a nie chcemy ich wymieniać?

Nowe obuwie – pierwsze założenie

Nigdy nie należy zakładać całkiem nowego obuwia na dłuższe spacery lub imprezy bez wcześniejszego rozchodzenia. Bywa, że buty pasują już od samego początku i nie ma konieczności specjalnego ich przygotowywania, warto jednak najpierw pochodzić w nich w domu. Jeśli okażą się za ciasne, można spróbować chodzić w nich mając na nogach mokre skarpety lub, jeśli jest to możliwe w przypadku danego modelu, po prostu wyjść w nich podczas deszczu. W sytuacji, gdy buty bardzo obcierają, konieczne jest zastosowanie ochrony na stopy. Oprócz przewiewnych skarpetek można użyć kremu, na przykład Scholl.

Obuwie źle wyprofilowane

Czasami zdarza się, że butów długo nie da się dopasować. Wtedy rozwiązaniem są różnego rodzaju wkładki. Podczas ich stosowania, by stopy nie ślizgały się wewnątrz obuwia, można zastosować również talk. Wkładki mogą być wykonane z silikonu, skóry lub skóropodobnego materiału. Pozwalają nie tylko na dopasowanie nowych butów, ale często mogą służyć także do poprawy komfortu chodzenia w obuwiu już rozchodzonym. Gdy buty są zbyt wąskie można wykorzystywać metody, które rozciągną dany materiał w danym miejscu. Domowe sposoby to między innymi moczenie butów w wodzie lub przecieranie ich alkoholem aż do momentu, gdy obuwie stanie się w tym miejscu miększe. Wtedy można je nałożyć i rozciągnąć na tyle, by stało się wygodne.

W celu rozciągnięcia obuwia można wykorzystać również gotowe artukuły. Jednym z nich jest dobrze znane prawidło, dzięki któremu można właściwie wyprofilować obuwie nieodporne na działanie wody. W sklepach obuwniczych, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych, można również dostać sprej służący do zmiękczania obuwia podczas jego rozciągania. By uzyskać pożądany efekt należy po prostu zastosować się do instrukcji podanej na opakowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ