Podróże małe i duże.

0
628
Podróże małe i duże.

W dzisiejszych czasach podróżujemy coraz więcej i to nie tylko w obrębie własnego kraju, ale także i za granicę, a nawet latamy na inne kontynenty. Co prawda wciąż daleko nam do Brytyjczyków, Włochów oraz Hiszpan i Portugalczyków, którzy każdy weekend spędzają na wyjeździe jednak sytuacja w Polsce ma się znacznie lepiej w stosunku do tego jak to wyglądało jeszcze jakieś kilkadziesiąt lat temu – gdzie ze względu na panujący w kraju ustrój polityczny oraz system rządzący ludzie musieli prosić o specjalne pozwolenie nawet na wyjazd do innego województwa.
Polacy coraz chętniej fundują sobie zagraniczne wczasy w południowych krajach gdzie mogą oddać się słodkiemu lenistwu oraz odpoczynkowi w pełnym słońcu. Coraz częściej także wybierają się na szalone wypady weekendowe a nawet wycieczki jednodniowe, których niebywałym plusem jest to iż tak naprawdę potrzebujemy jedynie pieniędzy na paliwo jeśli wybieramy się własnym środkiem transportu lub pociąg czy autobus oraz własne przyjemności i szaleństwa na miejscu. Nie musimy podczas wycieczki jednodniowej wydawać pieniędzy na hotel bądź inny typ noclegu bowiem wyjeżdżamy tam bardzo wcześnie rano i wracamy tego samego dnia wieczorem.
Bywają miejsca gdzie na takie wycieczki jednodniowe możemy polecieć samolotem, ale opłaca nam się tylko w przypadku kiedy sami mieszkamy blisko lotniska oraz gdy w miejscu do którego się wybieramy nie jest lotnisko oddalone od atrakcyjnych turystycznie obiektów do zwiedzania o bardzo dużą odległość. Na przykład doskonałym pomysłem może okazać się nieduża grecka wyspa Korfu a nawet Malta. Jeżeli lot byłby wcześnie rano – a samolot powrotny wieczorem to w ciągu całego dnia jesteśmy bardzo dużo zwiedzić zarówno na Korfu jak i na Malcie. Wszystkie miejscowości tam są doskonale skomunikowane z lotniskiem, a transport publiczny działa na dosyć przyzwoitym poziomie dlatego warto jest się pokusić o taką jednodniową wyprawę. Podczas wycieczki jednodniowej na Maltę będziemy mogli z powodzeniem zwiedzić jej stolicę z siedzibą w La Valetta oraz na przykład wybrać się na wycieczkę bryczką z przewodnikiem, który dodatkowo opowie nam bardzo ciekawą historię tego miasta.
Doskonałą propozycją wycieczki jednodniowej jest także wypad do Krakowa lub Wrocławia albo Gdańska. Możemy tutaj podziwiać piękne widoki oraz zabytki architektoniczne oraz historyczne a także obiekty kulturowe, a jednocześnie smacznie zjeść oraz uraczyć się pyszną kawą lub jakimś mocniejszym trunkiem dla kurażu.
We Wrocławiu będąc koniecznie warto zobaczyć fontanny, które są bardzo często porównywane do tych z Barcelony, ogród botaniczny japoński, Most Zakochanych, przepiękny rynek, Halę Stulecia, ZOO i afrykarium oraz mnóstwo innych ciekawych miejsc. Wrocław do doskonałe miejsce aby mile spędzić swój wolny czas oraz pospacerować. Mieszkańcy tego miasta są niezwykle mili oraz przyjaźnie nastawieni do turystów, chętnie udzielają cennych rad oraz wskazówek odnośnie poruszania się po mieście oraz tego jak trafić w interesujące nas miejsce.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ