Pierścionki zaręczynowe w czarnym złocie

0
3082

Niewątpliwie w kolekcjach pierścionków zaręczynowych króluje klasyczne złoto żółte. Na popularności zyskało również to w odcieniu białym. Nie są to jednak jedyne możliwości. Choć czarne złoto jest o wiele mniej popularne, a w ofertach sklepów jubilerskich nie ma go wiele, znajduje również swoich zwolenników. Pochylmy się zatem nad tym niebanalnym odcieniem w wydaniu zaręczynowym.

Czym właściwie jest czarne złoto?

Jeżeli ktoś myśli, że jest ono wydobywane właśnie w takim kolorze, znacznie się myli. Złoto naturalnie nie występuje w czarnym odcieniu. Często w świecie biżuteryjnym spotyka się biżuterię barwioną rodem lub rutenem. To właśnie taka powłoka sprawia, że złoto w klasycznym kolorze zyskuje czarny odcień. Jaka jest wada takiego rozwiązania? Niestety w czasem wierzchnia warstwa zdziera się. Jeżeli zatem pierścionek zaręczynowy noszony jest na co dzień, trzeba liczyć się z tym, że po jakimś czasie trzeba będzie ponownie pokryć je powłoką nadającą specyficzny koloryt.

Inny rodzaj czarnego złota uzyskuje się poddając klasyczne złoto specjalnemu procesowi, w którym m.in. wytrawia się srebro. Wytwarza się je w laboratorium, uzyskując zupełnie nowy stop, który nazwany został złotem nanoporowatym. Jest zdecydowanie trwalszy od czarnego złota uzyskanego dzięki nałożeniu odpowiedniej powłoki.

Zalety nanoporowatego złota

Warto podkreślić, że ten stop posiada skład chemiczny niezwykle łaskawy dla alergików. To zatem doskonała opcja dla osób, które nie mogą nosić ani złota, ani srebra w klasycznym wydaniu. Taki pierścionek zaręczynowy charakteryzować będzie również bardzo niska waga. Paradoksalnie, nanoporowate złoto jest trwalsze od klasycznego, ale jednocześnie dużo lżejsze. Można naprawdę zapomnieć, że ma się na palcu jakąkolwiek biżuterię.

Pierścionek z czarnego złota – dla kogo?

Nie da się ukryć, że biżuteria o czarnym odcieniu to propozycja dla kobiet, które lubią niebanalne dodatki. jest trochę mroczna, a jednocześnie bardziej dyskretna od złota w żółtym kolorze. W internetowym salonie biżuterii Savicki.pl, można znaleźć głównie klasyczne modele. Dzięki tradycyjnym wzorom, czerń ma tu możliwość wybrzmieć. Sama w sobie jest na tyle efektowna, że nie potrzebuje wymyślnych zdobień czy kamieni.

Miłośnikom minimalizmu polecamy pierścionki zaręczynowe z czarnego złota, ozdobione również czarnym diamentem. Są dyskretne, a jednocześnie efektowne. Błyszczący kamień przepięknie kontrastuje z lekko matową obrączką.

Bardziej wyraziste połączenie to czarne złoto w towarzystwie rubinu lub ciemnego szafiru. To świetna propozycja dla pań, które nie lubią noszenia błyszczącej biżuterii, ale jednocześnie pragną na co dzień mieć przy sobie swój pierścionek zaręczynowy. Kolorowy kamień to subtelna ozdoba, przy której czarne, matowe złoto schodzi na nieco dalszy plan. Warto wykorzystać jego zaletę, jaką jest trwałość. Nawet wykonując w takim pierścionku codzienne, domowe czynności można mieć pewność, że biżuteria pozostanie w nieskazitelnym stanie.

[Głosów:4    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ