Nieznane oblicze kosmosu

0
512
Nieznane oblicze kosmosu

Z całą pewnością Wszechświat jest niezbadany. Nasza wiedza o kosmosie jest zaledwie powierzchowna. Wciąć nie znamy jeszcze wielu tajemnic kosmosu. Może dlatego jest taki fascynujący?

Astronomowie zajmują się badaniem zjawisk zachodzących we Wszechświecie. Mają niezbędną wiedzę, znają się na urządzeniach pomiarowych. Trzeba zadać sobie podstawowe pytanie, co to jest kosmos. Powszechnie uważa się, że kosmos jest wszystkim, co nas otacza, a więc obejmuje obiekty fizyczne oraz wszystkie formy energii oraz czas. Planeta, na której mieszkamy, stanowi jedynie nikły procent całego Wszechświata. Kosmos jest ogromny. Trudno nam sobie wyobrazić cały kosmos. Z całą pewnością pomimo wielu spektakularnych odkryć w dziedzinie astronomii nasza wiedza o kosmosie wciąż jest niewielka. Niemniej jednak astronomom udało się zbadać nasz Układ Słoneczny. Wiemy również co nieco o pewnych obiektach występujących w naszej galaktyce. Naukowcy przypuszczają, że wszystko zaczęło się od Wielkiego Wybuchu, który miał miejsce wiele miliardów lat temu. Od tego czasu Wszechświat cały czas się rozszerza. Warto jednak podkreślić, że ten proces nie będzie trwać wiecznie. Przypuszcza się, że na pewnym etapie Wszechświat zacznie się kurczyć, aż dojdzie do kolejnego Wielkiego Wybuchu.

Kosmos i jego tajemnice fascynują naukowców i zwykłych ludzi. Często zadajemy sobie pytanie, czy jesteśmy jedynymi rozumnymi istotami w całym Wszechświecie. Z całą pewnością można stwierdzić, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdzieś w kosmosie żyją inne istoty.

www.kosmetomania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ