Najlepsza kawa z ekspresu

0
650
Najlepsza kawa z ekspresu

Kawa to dla wielu ludzi napój bogów. Nie wyobrażają sobie bez niego poranka. Towarzyszy im w czasie porannego przeglądania prasy spotkań towarzyskich i w czasie przerwy w pracy. To dzięki niej potrafią cały dzień spędzić na wysokich obrotach.
Niektórym wystarczy popularna kawa rozpuszczalna, jednak prawdziwi smakosze doceniają aromat świeżo palonych ziaren kawy przygotowanych w ekspresie.
Jaki ekspres wybrać, by cieszyć się najlepszą kawą?
Dużo zależy od tego, jak często pijemy kawę i czego do ekspresu oczekujemy.
Osoby samotne, pijące jedną kawę dziennie i mający czas na celebrowanie rytuału przygotowania i picia kawy mogą postawić na włoską kawiarkę, która przygotuje jedną porcję cudownie aromatycznego napoju.
Jednak jeśli kawy pije się więcej i częściej lub ekspres ma służyć rodzinie, należy dobrze się zastanowić jaki ekspres do kawy kupić, by spełniał on nasze zachcianki i odpowiadał zapotrzebowaniu konkretnych osób.
Bardzo popularne i stosunkowo tanie są ekspresy przelewowe, w których przygotujemy cały dzbanek kawy w krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że urządzenie to nie wydobędzie z ziaren całego ich smaku, gdyż kawa zalewana jest wrzącą wodą i filtrowana za pomocą papierowych filtrów kupowanych w marketach.
Innym ekspresem, zdobywającym spore grono zwolenników i wiernych użytkowników są urządzenia na kapsułki. Mają one jednak kilka wad. Po pierwsze jednorazowo możemy przygotować tylko jedną porcję napoju, po drugie kawa w kapsułkach nie jest produktem świeżo mielonym, po trzecie wypijając kilka filiżanek dziennie produkujemy sporo śmieci.
Będąc prawdziwym smakoszem kawy z świeżo palonych i mielonych ziaren, należy zainwestować w ekspres ciśnieniowy z wbudowanym młynkiem i spieniaczem mleka.
Urządzenie takie poprowadzi nas przez cały proces przygotowania ulubionego napoju od wsypania ziaren kawy po spienienie mleka. Możemy przyrządzić w nim gęste, mocne i esencjalne espresso, lekką latte z dużą ilością mleka i gęstej pianki a także szybkie i popularne cappuccino.

www.smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ