Najbardziej dochodowe produkcje w historii kina

0
551
Najbardziej dochodowe produkcje w historii kina

Produkcje filmowe mają na celu przyciągnąć jak największą rzeszę widzów do kin. Jaki film zatem przyniósł największe zyski w historii kina?, numerem jeden pod tym względem jest „Avatar” wyreżyserowany przez Jamesa Camerona, na ekrany kin trafił w 2009 roku. Jest pierwszym filmem w historii, z którego zyski przekroczyły granicę dwóch miliardów dolarów. Film został stworzony w technice trójwymiarowej, do kin na całym świecie przyciągnął blisko sto milionów ludzi.
Pod względem sprzedanych biletów numerem jeden jest melodramat z 1939 roku „Przeminęło z wiatrem” wyreżyserowany przez Victora Fleminga, po uwzględnieniu inflacji można go uznać za najbardziej kasowy film w historii, gdyż do kin na seans tego filmu udało się blisko dwieście trzydzieści milionów ludzi.
Co ciekawe, numerem dwa na liście najbardziej dochodowych produkcji znajduje się również film wyreżyserowany przez Jamesa Camerona. W 1997 roku powstał „Titanic” oparty na autentycznych wydarzeniach z roku 1912, kiedy to doszło do zatonięcia „Titanica”. Film zdobył jedenaście Oscarów Amerykańskiej Akademii Filmowej, główne role w tej produkcji wykreowali Leonardo Di Caprio oraz Kate Winslet. Słynna piosenkarka Celine Dion zaśpiewała piosenkę do tego filmu pod tytułem „My Heart Will Go On”, która podobnie jak film stała się wielkim przebojem. Na setną rocznicę zatonięcia „Titanica” w 2012 roku film został odświeżony i można było go obejrzeć w kinach w technice trójwymiarowej.
Trzecią pozycję na liście najbardziej dochodowych produkcji zajmuje film wyreżyserowany przez J. J. Abrams, są to „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, który na ekranach kin wyświetlany był w 2015 roku. Fani Gwiezdnych Wojen czekali dziesięć lat na kolejną część filmu, tak długi czas oczekiwania musiał przerodzić się w sukces tej produkcji.
Na czwartym miejscu najbardziej dochodowych filmów znajduje się nowość, film z 2018 roku „Avengers: Wojna bez granic” .
Pierwszą piątkę tego prestiżowego rankingu zamyka film z 2015 roku pod tytułem” Jurrasic Word”.

www.zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ