Moda zrównoważona – dodatki

0
1065
Moda zrównoważona - dodatki

Coraz więcej jest osób, które na co dzień dokonują wyborów kierując się dobrem naszej planety. Dotyczy to wielu sfer życia. Mogą to być zakupy spożywcze, sposób przemieszczania się, czy tematy odzieżowe. Te ostatnie są przyczynkiem do dyskusji na wielu płaszczyznach. Czy kupujemy tyle ubrań, ile naprawdę potrzebujemy? Czy bardziej ekologiczna jest torebka skórzana, czy torba handmade. Te i więcej pytań sporo osób zadaje sobie każdego dnia. Dlatego coraz bardziej popularne staje się eko podejście do mody.

Mali twórcy a sieciówki

    W branży modowej to giganci obecnie dyktują trendy. W sieciowych sklepach odzieżowych można zauważyć podobny asortyment, te same modne płaszcze, sukienki, buty. Wydaje nam się, że jesteśmy oryginalni, ale patrząc szerzej – nosimy to samo, co wszyscy. Mamy jednak coraz więcej możliwości wyboru. Kierując swoje kroki do lokalnych butików lub twórców otrzymujemy bardziej oryginalne produkty. Często również jakość jest nieporównywalnie wyższa, podczas gdy cena pozostaje podobna jak w sklepie sieciowym. Torba handmade wykonana w Polsce będzie też zatem wykonana przez osobę, którą nawet mamy szansę poznać – na targach lub w jej własnym sklepie. Często projektanci wystawiają swoje produkty na różnych wydarzeniach, dzięki czemu rzeczy, które kupujemy mają dla nas bardziej personalne znaczenie. Wiemy czyja konkretnie praca za tym stoi. W przypadku sieciówek jest to anonimowe, ponieważ produkcja jest masowa, zazwyczaj w krajach dalekiego wschodu. 

Zrób to sam

    Do samodzielnego szycia ubrań potrzeba wiedzy i doświadczenia. Nawet najprostsze fasony wymagają choćby podstawowej wiedzy na temat ściegów, tkanin i tworzenia wykrojów. Trudno zatem przestawić się z kupowania w sklepie na własnoręczne szycie. Prostsze może okazać się robienie dodatków. Wykonanie czapki i szalika na drutach jest nie tak trudne. Czasem wystarczy obejrzenie wideo z instrukcją. Torba handmade to również bardzo dobry pomysł na samodzielnie wykonany dodatek. Dodatkowym plusem jest to, że do jej uszycia można wykorzystać skrawki materiałów lub ubranie, którego już nie nosimy. Torba uszyta ze starych jeansów lub skórzanej kurtki to niezwykle oryginalny dodatek, którego w popularnych sieciówkach nie znajdziemy.

Torba handmade – prosty pomysł

    Początkujące osoby powinny zacząć od uszycia torby typu shopper. Nie trzeba wszywać w nią podszewki ani zamka do zapinania. Wycinamy z materiału dwa prostokąty. Obydwa na krótszym boku podwijamy przeszywamy tak powstały mankiet. Do każdego z nich przyszywamy paski, które będą rączką. Można wzmocnić je za pomocą odpowiedniego typu nitów. Następnie obydwa kawałki materiału zszywamy na całej długości trzech pozostałych brzegów. Z taką torbą można pójść nie tylko na zakupy. Sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach – do pracy, na uczelnię, czy na spacer. 

    Osoby, które nie mają smykałki, bądź sprzętu do szycia, bez problemu kupią torbę handmade w internecie. warto też chodzić na lokalne kiermasze, na których wystawiają się twórcy zajmujący się rękodziełem.

Materiał mógł powstać dzięki uprzejmości Artyferia. Jeżeli poszukujesz wyjątkowych torebek to zobacz dział torba handmade i wybierz model dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ