Młodzieżowy slang

0
527
Młodzieżowy slang

Młodzieżowe słowa
Słowo „yolo” niewątpliwie można uznać za młodzieżowe. Używane głównie przez młode osoby, najczęściej w sytuacjach, w których chcą one usprawiedliwiać swoje zachowania obdarzone nutą szaleństwa. Wyrażenie to przebojem wdarło się do słowników współczesnej młodzieży. Dzisiaj obok innych słów, takich jak „xD”, „dzban”, „swag”, „hashtag”, „it-girls”, „insta”, „BTW” uchodzi za jedno z najpopularniejszych wyrażeń używanych przez dzisiejszych uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, czy nawet wśród studentów uczelni wyższych.
Co oznacza wyrażenie „you only live once”?
Wśród młodzieży na pewno nikt nie zastanawia się nad jego znaczeniem, bo przez powszechne używanie jest bardzo dobrze znane. Inaczej sprawa ma się z dorosłymi. Niejednokrotnie zadają sobie pytanie „co oznacza yolo”?
Słowo „yolo” wzięło się z języka angielskiego i szturmem podbiło szkolne korytarze. Wyrażenie to jest akronimem od angielskiego zwrotu – You Only Live Once. Słowo „yolo” można więc przetłumaczyć jako „Żyje się tylko raz”.
Dlaczego słowo „you only live once” stało się tak popularne wśród młodzieży?
Przede wszystkim „You Only Live Once” kojarzy się ze spontanicznością, młodością i związanym z nią czasem beztroskiego szaleństwa. Zazwyczaj słowo „yolo” bywa używane w kontekście usprawiedliwiania często nieracjonalnych, nieodpowiedzialnych, czy też szalonych zachowań. Przez młode osoby wymawiane jest też jako wytłumaczenie robienia rzeczy głupich i niebezpiecznych, bo przecież „żyje się tylko raz”.

www.kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ