Kolia, czy wisiorek – czym się od siebie różnią?

0
646
czym charakteryzuje się kolia?

Biżuteria typu kolia lub wisiorek zazwyczaj kojarzy się z oficjalnymi wydarzeniami, w stylu balu lub bankietu. Pewnie nie każdy o tym wie, ale pomiędzy nimi są pewne różnice. Oczywiście dla miłośniczek błyszczących dodatków ta sprawa wydaje się prosta. W końcu różnice widać gołym okiem. Jednak nie dla wszystkich ten podział jest oczywisty. Oprócz odmiennego kształtu, jest również inna długość oraz materiał. Jak zatem rozróżnić te dwa rodzaje biżuterii?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/kolie/

Kolia – czym się charakteryzuje?

Kolie najlepiej sprawdzają się w przypadku oficjalnych i wytwornych przyjęć. Jednak nie oznacza to, że nie można ich zakładać na wydarzenia mniej ważne, na przykład na imprezę. Jest to świetny dodatek, który nada naszej stylizacji charakteru. Sprawdzi się zarówno podczas imprezy ze znajomymi, jak i przyjęcia weselnego.

Kolia zazwyczaj jest większego rozmiaru, przez co przyciąga wzrok innych ludzi. Jest elegancka i stylowa, dlatego powinna stanowić główny dodatek do stroju. Jeżeli przesadzimy z ilością biżuterii możemy wyglądać kiczowato. Kolie najlepiej jest łączyć z eleganckimi częściami garderoby lub takimi, które są minimalistyczne. Tak by ożywić kompozycję.

Czy wisiorek jest odpowiedni na każdą okazję?

Drugim rozwiązaniem jest wisiorek, który możemy spotkać praktycznie u większości Pań na ulicy. Obecnie ich różnorodność jest spora, dzięki czemu możemy wybrać taki model, który będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Wisiorek charakteryzuje się tym, że posiada łańcuszek lub rzemyk i zawieszkę. Ten rodzaj biżuterii stanowi nieodłączny element mody casualowej. Sprawdzają się świetnie w przypadku stylizacji do pracy, jak i imprezę. Dzięki niemu w prosty sposób można podkreślić swój własny, wyjątkowy styl.

Jakie są różnice pomiędzy kolią, a wisiorkiem?

Kolia od wisiorka różni się poziomem elegancki oraz prestiżem. Kolia dodają kobiecie szyku, z kolei wisiorek jest dodatkiem na co dzień. Stanowi po prostu funkcję ozdoby. Druga różnica to wysokość ceny, kolia ma zdecydowanie wyższą cenę, niż wisiorek. Obecnie wisiorki są dostępne z różnego rodzaju materiałów, najlepszym wyborem są te modele wykonane ze stali chirurgicznej. Jej zaletą jest to, że nie śniedzie, jest tania i odpowiednia dla alergików.

Zobacz też: http://realife.pl/kultowe-kawiarnie-w-krakowie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ