Kolczyki z rubinem, które podkreślą Twoje piękno

0
900
Kolczyki z rubinem, które podkreślą Twoje piękno

Kolczyki to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety biżuteryjnych dodatków. Sięgają one po niego, by poczuć się pewnie, wyglądać bardziej efektownie, a także by przyciągnąć uwagę. By osiągnąć upragniony efekt muszą jednak dobrze dopasować ozdobę do stylizacji.

Naturalny kamień rubin – właściwości

Rubin, który należy do korundów jest jednym z najtwardszych kamieni szlachetnych. Przypisuje się mu wiele właściwości. Kamień ten ma wypełniać luki w polu energetycznym co z kolei ma ,mieć znaczenie w redukcji stanów zmęczenia i wyczerpania. Intensywny czerwony kolor sprawia, że jest symbolem namiętności i miłości. Co więcej, rubin ma przyciągać szczęście, zdrowie, a także rozwinięcie zdolności przywódczych. Przypisuje się mu zwiększenie odwagi w podążaniu za własnymi marzeniami, a także pozbywaniu się negatywnym myśli. W niektórych kręgach uznawano również rubin za symbol bogactwa, który dodatkowo pomaga w podejmowaniu słusznych decyzji (zwłaszcza finansowych). Właśnie dlatego chętnie nosiły go kobiety wywodzące się z arystokracji.

Szykowne kolczyki z rubinem – dla kogo?

Po kolczyki z rubinem powinny sięgnąć kobiety, które są pewne siebie, dobrze czują się w eleganckim stylu, a także lubią być owiane nutką tajemnicy. Kolczyki z rubinem idealnie sprawdzają się w stylizacjach przeznaczonych na bankiety, spotkania biznesowe, czy wyjście do teatru. Są wówczas idealnym dopełnieniem tak kreacji jak i kobiecego charakteru.

Kolczyki z rubinem w połączeniu z metalem szlachetnym

Rubin doskonale pasuje zarówno do złota jak i srebra. W połączeniu z tym pierwszym zazwyczaj na myśl przywodzi historię, tradycję oraz wspomnienia. Bowiem właśnie w takiej formie kobiety przekazują go sobie z pokolenia na pokolenie. Noszenie takiej biżuterii, która ma swoją wartość sentymentalną sprawia, że kobiety czują się w niej bardzo pewnie. Nie należy jednak ujmować kolczykom z rubinem ze srebrną, które można zobaczyć między innymi na stronie  https://esclusiva.pl/kolczyki-z-rubinem. Takie połączenie to po prostu klasyka, uniwersalność i ponadczasowość w jednym. Kolczyki dostępne są w wielu wariantach w tym: klasyczna łezka, okrąg, owal, czy prostokąt. Bardzo popularne w ostatnim czasie są również motywy florystyczne. Różnorodna może być również jego barwa. Najbardziej pożądaną jest ta „krwisto czerwona”, jednak nie mnie efektownie prezentuje się rubin w odcieniach różu. Warto zaznaczyć, że kolor może rozkładać się nieregularnie, a na powierzchni czasem pojawiają się prążki lub przebarwienia. Nie jest to oczywiście wadą kolczyków, a jedynie dopełnieniem ich niepowtarzalności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ