Jeden z modnych kolorów 2016 roku

0
1726
żółty

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że co roku wybierane są kolory, które mają mieć przewagę w modnych stylizacjach. Wyboru dokonuje Instytut Pantone, który opracowuje również gamę barw używanych przy projektowaniu zarówno ubrań jak i elementów reklamowych. W tym roku jednym z odcieni sezonu jest kolor żółty. Jak można wykorzystać tę wiadomość?

Pastelowy odcień żółci

Żółty kolor może mieć wiele odcieni. W tym roku jest to zgaszona pastelowa żołć, która wydaje się trudna do wykorzystania w codziennych stylizacjach. Mimo to warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż żółty jest radosnym i wiosennym kolorem i świetnie można wykorzystać tę barwę w zestawieniu z innymi. Specjaliści doradzają dobrać do tego odcienia artukuły odzieżowe o barwie niebieskiej i czerwonej. Wielcy projektanci łączą zaś podaną żółć ze srebrnymi ubraniami i dodatkami.

Inne odcienie koloru żółtego

Wybrany przez Instytut Pantone odcień koloru żółtego nie dla wszystkich typów urody jest dobrany szczęśliwie. Nie oznacza to, jednak, że należy rezygnować z wprowadzenia tej barwy do swojej garderoby. W przypadku pań o urodzie w typie zima lub wiosna wystarczy jedynie wybrać nieco bardziej chłodny lub jaśniejszy odcień koloru żółtego. Kobiety o typie urody „jesień” nie muszą próbować zmieniać proponowanego przez Instytut Pantone odcienia. To właśnie tej kolor idealnie pasuje do brązowych i lekko rudych włosów i oczu.

Jakiego typu żółte stroje nosić wiosną?

Proponowany odcień koloru żółtego jest bardzo uniwersalny. W takiej barwie dobrze wyglądają zarówno bluzki jak i spodnie. Dobrze skrojony żółty płaszcz nie tylko będzie miał modny odcień, ale również pięknie podkreśli sylwetkę w ciepłe wiosenne dni, gdy nie mamy na sobie wielu warstw grubej odzieży. Łatwo do tego zestawu dobrać odpowiednie dodatki w kolorze czarnym, brązowym lub nawet czerwonym czy wspomnianym niebieskim. Żółty top pasuje do jeansowych spodni i spódnicy, a ponadto jest najprostszym sposobem, by ożywić nawet najbardziej smutną czy stonowaną stylizację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ