Jaka bawełna najlepiej nadaje się do szycia?

0
1792

Nie od dzisiaj wiadomo, że bawełna jest takim materiałem, który doskonale nadaje się do szycia. Poza tym, że jest trwała, to jeszcze do tego elegancka. Dlatego dobrze jest się rozeznać w rodzajach bawełny, by podczas szycia poszczególnych elementów nie mieć poczucia, że coś się przegapiło. Aktualnie, jakość jest bardzo ważna, w związku z czym warto mieć świadomość, co wybierać. Później, kiedy na przykład będziemy decydować się na składanie zamówienia, aby w firmie CottonBee coś zostało dla nas uszyte, to nie będziemy mieć wątpliwości przy dobrze tkaniny, a zamówienie finalnie zaprezentuje się idealnie.

Rodzaje bawełny do szycia

Każda bawełna do szycia to materiał wysokogatunkowy. Pierwszym rodzajem jest kreton, czyli lekka tkanina o splocie płóciennym. To materiał, z którego łatwo się szyje, dlatego jego zastosowanie jest wszechstronne. Nadaje się do: bluzek, koszul, sukienek, pościeli, czy ubranek do dzieci. Inny materiał to satyna, czyli lekka i lejąca bawełna pościelowa o splocie atłasowym. Woal jest również lekki i prześwitujący. Ma bardzo delikatną fakturę, a więc nadaje się do szycia koszulek, bluzek, sukienek i chustek. Mocno tkaną, elegancką, bawełnianą tkaniną jest gabardyna. Ma ukośny splot przez co nadaje się do wytwarzania: ubrań wierzchnich, żakietów, spódnic, spodni, poduszek, narzut lub jest po prostu wskazana jako elegancki materiał obiciowy. Do szycia poleca się również płótno a’ la len, a więc grubą tkaninę bawełnianą o wyraźnym splocie imitującym len. Znajduje to samo zastosowanie co gabardyna.

Bawełna jako ekskluzywny materiał

Nie można zaprzeczyć, że bawełna jest najbardziej ekskluzywnym spośród wszystkich materiałów. Świetnie nadaje się do wykorzystania zarówno w branży odzieżowej, jak i przy produkcji designerskich elementów wyposażenia wnętrz. Dlatego, jeśli chcemy zawsze posiadać rzeczy wysokiej jakości, to powinniśmy zamawiać te wykonane z bawełny lub kupując gotowe, upewnić się, że są zrobione z któregoś z jej rodzajów. To zapewnia trwałość i estetyczny wygląd produktów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ