Jak zastrzec numer telefonu?

0
580
Jak zastrzec numer telefonu?

Czasem potrzebujemy posiadać zastrzeżony numer, dzięki któremu nie wyświetli się on na telefonie osoby, do której dzwonimy. Jest to oczywiście możliwe i wcale nie wymaga wielkich umiejętności – to, jak zrobić numer zastrzeżony jest bardzo prostą czynnością, która nie powinna zająć więcej, niż kilka minut. Dodatkowo jest kilka prostych metod na zastrzeżenie prywatnego numeru.

Zastrzeganie numeru poprzez operatora
Dla osób, które nie są dostatecznie zaznajomione z obsługą swojego telefonu komórkowego, najprostszym rozwiązaniem jest zastrzeżenie numeru poprzez operatora komórkowego. W tym celu wystarczy udać się do stacjonarnego punktu lub zadzwonić na infolinię. Zastrzeżenie numeru jest usługą całkowicie bezpłatną, która może zostać włączona i wyłączona na każde nasze żądanie.

Włączenie usługi przez Internet
Kolejna możliwość to zalogowanie się na swój internetowy profil operatora komórkowego, bez konieczności wychodzenia z domu. Każdy operator oferuje taką możliwość klientowi, który na profilu ma możliwość decydowania o aktywnych usługach i podglądanie faktur. Również zastrzeżenie numeru w ten sposób jest możliwe – usługa uruchomiana jest zaraz po aktywacji i w dowolnej chwili można ją wyłączyć. Podobnie jak w przypadku wizyty w salonie operatora, również zastrzeganie numeru przez Internet nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Zastrzeżenie numeru przez aparat telefoniczny
Trzecia i najczęściej wybierana opcja to zastrzeżenie numeru telefonu poprzez aparat telefoniczny. Obecnie praktycznie każdy nowoczesny smartfon oferuje użytkownikowi taką funkcję. Można z niej korzystać w dowolnej chwili i bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujemy. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu – zastrzeganie numeru zwykle znajdziemy w ustawieniach połączeń. Po uruchomieniu funkcji numer jest od razu zastrzeżony i można w dowolnej chwili wyłączyć opcję. Jest to chyba najbardziej dogodna dla użytkownika metoda na zastrzeżenie swojego numeru.

Co daje numer zastrzeżony?
Numer zastrzeżony sprawia, że osoba do której dzwonimy nie wie, z jakiego numeru zostało zrealizowane połączenie. Nie wyświetla się to na ekranie telefonu. Jest to opcja wykorzystywana wtedy, kiedy nie chcemy by ktoś do nas oddzwaniał i cenimy sobie swoją prywatność. Warto jednak pamiętać, że nie każdy odbiera połączenia realizowane z numerów zastrzeżonych, dlatego posiadanie takiego numeru może okazać się problemem. Obecnie możliwość zastrzeżenia numeru jest tak łatwa, że zwykle z tej opcji korzysta się okazjonalnie.

www.anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ