Jak zahamować apetyt na słodycze?

0
800
Jak zahamować apetyt na słodycze?

Większość kobiet to właśnie przez nie nie potrafi wytrwać na diecie dłużej niż przez tydzień. Sama na pewno dobrze wiesz, z czego wynika twoja niemożność uzyskania idealnej sylwetki i wagi – wszystko byłoby dobrze, bo te zdrowe potrawy składające się z warzyw i owoców rzeczywiście ci smakują, ale gdy nachodzi cię ochota na coś słodkiego, zwykle nie jesteś w stanie jej się sprzeciwić i ostatecznie taki moment kończy się pochłonięciem nawet kilku tysięcy kalorii i przerwaniem walki o lepszą wersję samej siebie. Do tej pory mogło ci się nawet wydawać, że jesteś jakimś skrajnie nietypowym przypadkiem. Widzisz przecież, że twoja miłość do słodkich przekąsek jest tak duża, że wolałabyś już nawet zrezygnować ze swoich starań o lepszą sylwetkę, aniżeli totalnie odpuszczać sobie jedzenie słodyczy. Możesz jednak skorzystać z kilku takich sposobów, które pozwolą ci osłabić apetyt na cukier. Jednym z nich jest chrom odchudzanie.

Na samym początku, zanim w ogóle przejdziesz na jakąkolwiek dietę, powinnaś wykonać sobie podstawowe badania krwi. Tak naprawdę każdy człowiek powinien regularnie się badać, a niestety często zapominamy o tej profilaktyce, które ma o wiele większą wartość od samego leczenia. Jeżeli więc do tej pory bagatelizowałaś stan swojego zdrowia, teraz jest najlepszy czas na to, aby to wszystko nadrobić. Najlepiej już teraz zapisz się na badanie krwi. Sprawdź nie tylko ilość występujących w niej krwinek białych bądź czerwonych, ale też ustal, czy przypadkiem nie cierpisz na niedobory pewnych bardziej nietypowych substancji. Mało kiedy mówi się bowiem o niedoborze chromu. Nawet jeżeli nie zaspokajasz wraz z pożywieniem swojego dziennego zapotrzebowania na tę substancję, nie jesteś w stanie tego zauważyć – objawy niedoboru są tak zróżnicowane i delikatne, że ich przyczyny doszukujesz się gdzieś indziej. Każdego dnia budzisz się rano i od razu masz ochotę na słodycze. Już na śniadanie musisz zjeść przynajmniej ze dwa owoce, a gdy po południu apetyt staje się jeszcze większy, nie jesteś już w stanie go zahamować nawet z pomocą swojej silnej woli. Całymi dniami wytrzymujesz na odchudzającej diecie, by wieczorem rzucić się wygłodniała na te wszystkie czekoladki, ciasteczka i ciasta, pochłaniając wraz z nimi ogromne ilości pustych i zbędnych kalorii. Przyczyna twojego niedającego się stłumić apetytu może natomiast tkwić w kiepskim składzie krwi. Jeżeli w twoim organizmie brakuje chromu, nic dziwnego w tym, że apetyt na cukrowe przekąski jest ogromny. Co możesz więc z tym zrobić? Po pierwsze – badania i dokładna analiza składu krwi. A gdy już okaże się, że rzeczywiście zmagasz się z niedoborem chromu, sięgnij po prostu po chrom odchudzanie w tabletkach bądź wygodnych kapsułkach.

Ogromna ochota na cukier pojawia się równie często na dietach zbyt niskokalorycznych. Jeśli jesz za mało, twój organizm sam próbuje zmusić cię do sięgnięcia po łatwo przyswajalne źródło energii – czyli właśnie węglowodany proste. Tutaj też może tkwić przyczyna twojego problemu. Spróbuj jeść trochę więcej, a apetyt na słodycze sam spadnie.

www.abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ