Jak zacząć naukę przerzutu bokiem?

0
781
Jak zacząć naukę przerzutu bokiem?

Jeżeli zastanawiamy się, jak zrobić gwiazdę, należy na początku zapoznać się z techniką kilku innych ćwiczeń oraz wzmocnić swoje ciało poprzez odpowiedni trening. Oczywiście osobom, które na co dzień trenują i żyją aktywnie nauka wykonywania ćwiczenia jakim jest przerzut bokiem, nazywanego także gwiazdą pójdzie łatwiej. Należy wiedzieć, iż gwiazda jest ćwiczeniem gimnastycznym wyglądającym bardzo efektownie – z tego względu wielu osobom zależy na nauczeniu się jej wykonywania. Dzieci uczą się z bardzo dużą łatwością, ponieważ ich ciało jest bardzo elastyczne. Jeżeli chcemy nauczyć się gwiazdy w wieku dorosłym, musimy zadbać nie tylko o swoją gibkość, ale także siłę.

Warto zacząć od innych ćwiczeń, które przygotują nasze ciało do nauki przerzutu bokiem. Warto zacząć na przykład od przeskoków nad ławeczką ze złączonymi nogami. Do wykonywania tego ćwiczenia będziemy potrzebować niskiej ławeczki, bądź też stołka, który jest stabilny. Stajemy po jednej stronie ławeczki i opieramy się rękoma tak, aby palce rąk były skierowane na zewnątrz. Łączymy nogi i uginamy je tak, aby wybić się i przeskoczyć nad ławeczką na jej drugą stronę, nie odrywając przy tym rąk. Dodatkowym utrudnieniem jest wyprostowanie nóg podczas przeskoku i ponowne ich ugięcie tuż przed postawieniem ich na ziemię.

Innym ćwiczeniem, które pomoże nam przygotować się do wykonywania gwiazdy są przeskoki nad ławeczką w rozkroku. Pomaga ono w nauczeniu się układania odpowiednio nóg w pozycji do gwiazdy. Stajemy z boki ławeczki, opieramy na niej ręce i prostujemy je w łokciach. Wysuwamy do przodu nogę, która znajduje się bliżej ławeczki i prostujemy ją, a drugą nogę uginamy. Wybijamy się z przedniej nogi i przeskakujemy nad ławeczką – lądujemy na przedniej nodze, potem dostawiamy tylną. Należy pamiętać o uginaniu kolan w trakcie wykonywania tego ćwiczenia.

Należy wiedzieć, iż nauka gwiazdy to proces wymagający regularnych ćwiczeń oraz dużo cierpliwości. Pamiętajmy także o regularnym rozciąganiu oraz ćwiczeniach na równowagę.

www.tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ