Jak wybrać modne okulary przeciwsłoneczne?

0
2116
okulary

Obecnie okulary przeciwsłoneczne pełnią nie tylko funkcję ochronną przed promieniowaniem UV, ale również są bardzo modnym dodatkiem do każdej stylizacji. Jak wybrać modne, a jednocześnie pasujące okulary dla siebie?

Kształt oprawki

Tak jak w przypadku standardowych okularów najbardziej istotny jest kształt oprawek. Dzięki niemu można ukryć wiele mankamentów twarzy oraz podkreślić jej walory. Jednocześnie nieprzezroczyste szkła, które są wykorzystane w obecnie modnych lustrzankach, dodają tajemniczości. Najbardziej polecanym kształtem okularów przeciwsłonecznych dla kobiet. Tak zwane kocie oczy są jednak odpowiednie przede wszystkim dla osób o kwadratowym lub trapezowatym kształcie twarzy. Te okulary są idealne zarówno do codziennej stylizacji, jak i na plażę – szczególnie w połączeniu z letnim kapeluszem i apaszką. Do tego zestawienia pasują również inne artukuły tego typu.

Innym polecanym kształtem okularów są aviatorki – najczęściej kojarzone z lustrzanymi soczewkami. Aviatorki mają zazwyczaj cienkie oprawki, dzięki czemu same szkła są maksymalnie podkreślone. To idealny model dla osób z twarzą o podłużnym kształcie. Innym popularnym wzorem oprawek są te o okrągłych szkłach. Dostępne są modele o różnych rozmiarach soczewek, dzięki czemu pasują one właściwie do każdego kształtu twarzy, z wyjątkiem twarzy okrągłej. Szkła okrągłe są wskazane w przypadku kobiet o twarzy kwadratowej, ponieważ optycznie łagodzą rysy. Przed ostatecznym wyborem, jeśli tylko jest taka możliwość, warto przymierzyć daną parę okularów, ponieważ wielkość szkieł ma często duże znaczenie.

Modne lustrzanki

Lustrzanki są uważane za najmodniejsze w tym sezonie. Modne są nie tylko szkła w kolorze złotym i srebrnym – obecnie dostępne są również inne barwy. Szkła o tęczowym kształcie dają duże możliwości, jeśli chodzi o codzienną stylizację – pasują one do każdego stylu i kolorów stroju. W tym sezonie modne będą nie tylko różnokolorowe lustrzane szkła, ale również różnokolorowe oprawki, najlepiej w niebanalnych i kontrastowych zestawieniach, takich jak niebieskie szkła i beżowe oprawki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ