Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

0
1994
Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Kupowanie przedmiotów przez internet stało się w ostatnim czasie zjawiskiem powszechnym. Kiedyś najczęstszymi możliwymi wariantami wysłania przesyłki było skorzystanie z usług poczty polskiej, która oferowała list ekonomiczny, inaczej zwykły, bądź przesyłkę listem poleconym, która jest rejestrowana. W tym wypadku, w odróżnieniu od pierwszej opcji, przesyłka jest ubezpieczona i w razie jej zaginięcia, wysyłającemu zwracane są pieniądze za przesłanie przedmiotu. Istnieje również możliwość śledzenia przesyłki na stronie internetowej monitorowania przesyłek pocztowych. Każda przesyłka listem poleconym otrzymuje swój numer, który wystarczy wpisać w pole wyszukiwania na stronie. Dzięki temu osoba, która zna numer przesyłki (nadawca, ale również odbiorca) może śledzić całą drogę, którą przebyła przesyłka. Każde odebranie jej i wysłanie z kolejnych placówek czy sortowni poczty polskiej jest tam zapisywane wraz z datą i godziną.
Inną opcją jest przesłanie paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej, gdzie również można taką przesyłkę śledzić.
Od pewnego czasu zostało wprowadzone duże udogodnienie dla osób zamawiających przesyłki, ponieważ powstały paczkomaty. Czyli specjalne miejsca odbioru, usytuowane w wielu miejscach w większości miast. Najczęściej są to okolice większych sklepów, marketów, czy też często odwiedzanych miejsc po to, aby łatwiej było do nich trafić, ale także z tego względu, ze odbiorca może odebrać paczkę po codziennych zakupach w najbliższym sklepie.
Jak odebrać paczkę z paczkomatu? Nic prostszego. Na numer telefonu, który podaliśmy przy zamówieniu a także na nasz adres mailowy zostaje wysłany sms i mail z numerem odbioru. Jest to sześciocyfrowy kod. Po otrzymaniu takiej wiadomości, paczka w paczkomacie czeka na odbiorcę przez następne 48h. Wystarczy w dowolnym momencie wybrać się do paczkomatu. Każdy z nich wyposażony jest w dotykowy ekran. Tak już jest podana instrukcja obsługi. Wystarczy wybrać opcję odbioru paczki, ponieważ drugą opcją jest możliwość jej nadania. Następnie zostaniemy poproszeni o wpisanie numeru telefony, na który został wysłany numer i podanie kodu, który otrzymaliśmy w wiadomości. Po wprowadzeniu kodu i jego zatwierdzeniu, okienku w którym znajduje się nasza przesyłka otwiera się automatycznie. I gotowe! Teraz należy ją wyjąć i zatrzasnąć drzwiczki, a następnie na ekranie wybrać opcję zakończenia całości odbioru. Taki sposób odbioru może trwać nawet poniżej 30 sekund. Jest to szybka i wygodna metoda, ponieważ nie trzeba czekać na listonosza, ale można odebrać o każdej porze dnia, ponieważ paczkomaty czynne są przez 24h.

www.zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ