Jak dobrać odpowiednie ubrania do danej sylwetki?

0
1919
Jak dobrać odpowiednie ubrania do danej sylwetki

Choć wielu osobom wydaje się, że aby dobrze wyglądać konieczne są systematyczne ćwiczenia. Jednak także odpowiedni dobór strojów pomoże zatuszować mankamenty sylwetki. Warto skorzystać z takich porad, gdy dieta i ćwiczenia jeszcze nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Jak to zrobić?

Odpowiednia bluzka

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na detale przy wyborze bluzki. W przypadku tej części ubrania istotne jest, by dekolt i wzory były dopasowane do kształtu ciała. Mankamenty figury, które można zatuszować przy pomocy właściwie dobranej bluzki to przede wszystkim zbyt krótka lub długa szyja i zbyt mały lub za duży biust. Jest to możliwe przede wszystkim przez dobranie odpowiedniego dekoltu. W przypadku krótkiej szyi i dużego biustu najlepiej wybrać dekolt w kształcie litery V. Krótką szyję można również optycznie wydłużyć poprzez wybór dekoltu wykrojonego w kwadrat. Przy dużym biuście i krótkiej szyi lepiej jest unikać dekoltu w kształcie łódki, który jednak jest odpowiedni w przypadku wąskich ramion. W przypadku trudności z doborem idealnego dekoltu, można wykorzystać zawsze modne bluzki z wycięciem asymetrycznym. Według stylistów taką bluzkę można założyć zarówno do spódnicy jak i do spodni, dlatego warto wykorzystać ją w codziennej stylizacji.

Kształtowanie talii i optyczne odchudzenie

Wiele osób uważa, że efekt utraty kilku kilogramów można osiągnąć tylko przez ubieranie się w czarne ubrania. Jednak w takim przypadku lepiej jest wykorzystać inne artukuły odzieżowe – takie, które będą posiadać odpowiednie wzory. W przypadku zbyt małej talii można także wykorzystać bluzki z odpowiednim wcięciem – wystarczy dodać szeroki pasek, by podkreślić talię. Do optycznego kształtowania sylwetki warto wykorzystać także paski – jak wiadomo pionowe wyszczuplają, natomiast szerokie poszerzają – obecnie można znaleźć bluzki, które umiejętnie łączą tego typu wzory, dzięki czemu można jednocześnie powiększyć biust i wyszczuplić talię. By ukryć wypukły brzuszek można wykorzystać bluzki marszczone z odcięciem pod biustem. Trzeba jednak pamiętać, że takie ubrania ukrywają także wcięcie w pasie, dlatego warto podkreślić wtedy jakiś inny walor – długą szyję, piękny biust lub szczupłe nogi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ