Drzwi przesuwne bezramowe – nowoczesne rozwiązania w budownictwie

0
995
Drzwi przesuwne bezramowe - nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Jednym z najbardziej popularnych obecnie trendów w budownictwie zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym jest prostota, elegancja i nowoczesność. Duże przeszklone powierzchnie w tym drzwi przesuwne bezramowe dają bardzo ciekawe, a także praktyczne rozwiązania, które decydują o modernistycznym wyglądzie budynków.

Na czym polega innowacyjność tego rodzaju elementów budowlanych?

Wprowadzane do kilku lat nowe rozwiązanie, jakim są drzwi przesuwne bezramowe różni od tradycyjnych przeszklonych skrzydeł przede wszystkim o wiele większa powierzchnia szkła, przy zminimalizowaniu oprawy, ramy, a także ościeżnicy.

Duże oszklone powierzchnie w budynkach mają wiele zalet, dlatego to rozwiązanie jest obecnie tak popularne. Tym bardziej że producenci przesuwnych drzwi bezramowych gwarantują ich wyjątkową wytrzymałość, trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Gdzie znajdują zastosowanie drzwi przesuwne o dużych powierzchniach przeszklonych?

Takie elementy wykończeniowe są powszechnie stosowane w wolnostojących budynkach mieszkalnych o nowoczesnych bryłach, nadając im elegancji, lekkości, a co najważniejsze większej dostępności naturalnego światła docierającego do wnętrza.

Duże przeszklone elementy znajdują bardzo szerokie zastosowanie, a właściwie są dominujące w budownictwie komercyjnym. Można je spotkać w większości dużych obiektów handlowych, biurowcach, a także nowoczesnych hotelach.

Są one montowane przede wszystkim jako drzwi wejściowe do budynków, ale także często jako łączniki z tarasami, ogrodami zimowymi i innymi zewnętrznymi miejscami stanowiącymi części wypoczynkowe i ozdobne.

Jakie zalety posiadają drzwi przesuwne bezramowe?

Tego rodzaju nowoczesne rozwiązanie decyduje nie tylko o charakterze budynku, stanowi jego prawdziwą ozdobę, ale posiada wiele praktycznych zalet, które doceniają użytkownicy obiektów.

Jedną z niewątpliwych korzyści, jaką generuje zastosowanie dużej powierzchni oszklonej jest zwiększony dostęp do światła dziennego, a także możliwość optycznego powiększenia wnętrza.

Doświetlenie wnętrza budynku daje także większy stopień dogrzania pomieszczeń poprzez operację promieni słonecznych, a to przekłada się na oszczędności finansowe widoczne na rachunkach za energię cieplną i elektryczną.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ