Co na skurcze

0
562
Co na skurcze

Skurcze są nieprzyjazną dolegliwością, która dopaść nas może w każdym momencie – zazwyczaj najmniej odpowiednim. Są bolesne, a jeśli dotyczą nóg, sprawiają, że chodzenie jest bardzo utrudnione. Przyczyn skurczy może być kilka – na przykład zła kondycja naszych żył. Żylaki objawiają się właśnie skurczami i obrzękami stóp i kostek. Co na skurcze wywołane żylakami? Na pewno wizyta u lekarza, a oprócz tego zaprzestanie noszenia ciasnych skarpet, podwiązek i butów na bardzo wysokim obcasie. Wskazane jest częste zmieniania pozycji nóg, jak również stosowanie odpowiednich żeli i maści.
Jeśli natomiast nękające nas skurcze wynikają z niedoboru pierwiastków w naszym organizmie, należy o to się zatroszczyć. Tymi pierwiastkami są potas i magnez, które są wypłukiwane przez mocną kawę. Zdarza się też, że są wynikiem zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi – wynikać więc ze złej diety albo używania niepewnych środków odchudzających z dodatkiem środków moczopędnych. W tym wypadku należy zacząć odżywiać się zdrowo, zadbać o pełnowartościowe posiłki i ograniczyć kawę.
Skurcze są też wynikiem nadmiernego przeciążenia mięśni podczas treningu, zwłaszcza u osób nie uprawiających sportu na co dzień. Wynika z braku rozgrzewki przed treningiem. Mogą też być wynikiem odwodnienia lub przegrzania, a często spotykamy się ze skurczem wynikającym po prostu z siedzenia zbyt długo w tej samej pozycji – dlatego tak ważne jest robienie sobie krótkich przerw podczas codziennej pracy przy biurku.

www.mamipapi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ