Blog – sposoby zarabiania

0
884
Blog - sposoby zarabiania

Należysz do grona osób, które szukają odpowiedzi na pytanie – jak zarabiać na blogu? W takim razie tu rozwiejemy Twoje wątpliwości. Zarabianie na blogowaniu może wydawać się prostym i jasnym sposobem na dodatkowy zastrzyk gotówki, a czasami nawet alternatywą dla stałej pracy. Niestety, nie wszystko jest takie proste. Prowadzenie bloga samo w sobie wymaga poświęcenia wiele uwagi, czasu i energii. Kontent zawarty w postach musi być na tyle ciekawy, by czytelnicy sami chcieli wracać na naszego bloga. To pierwszy warunek, który musimy spełnić myśląc o zarabianiu na blogu – ciekawa treść, dobrze dobrana tematyka i grupa docelowa. Umiejętności pisarskie będą dodatkowym atutem.
W zależności od kategorii w jakiej piszemy możemy zacząć rozglądać się za jakimiś patronami, marką, która mogłaby pośrednio sponsorować naszego bloga. Zazwyczaj wygląda to następująco; bloger nawiązuje współpracę z daną marką, w postach reklamuje ich produkty, bądź pisze osobne teksty o samej marce, często również występuje afiliacja. Wielu blogerów uważa afiliację za najbardziej opłacalny sposób na zarabianie na blogu, choć jest on najbardziej niestały. Polega on na dodawaniu w poście linków, które mogą przekierować czytelnika do odpowiedniego sklepu internetowego. Jeśli czytelnik dokona tam jakiegoś zakupu, prowizja od tego zakupu zostanie przesłana na konto blogera. Jednak nigdy nie możemy mieć pewności, jaka ilość produktów zostanie kupiona.
Bardziej pewnym sposobem, choć o wiele mniej opłacalnym są strony internetowe, które płacą za wyświetlanie swoich reklam podczas przeglądania stron blogu. Choć kwoty są o wiele mniejsze niż w przypadku afiliacji, czy też zwykłych tekstów pisanych dla marek, w tym przypadku mamy do czynienia z pewnym zyskiem i to bez żadnego wkładu z naszej strony. Wiele blogerów korzysta z kilku stron tego typu, dlatego na ich stronach widać różne reklamy, zazwyczaj utrzymane w tematyce bloga.
Jest wiele różnych sposobów, więc najlepiej spróbować wszystkich, a następnie rezygnować z tych, które najmniej się opłacają.

www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ