Akcesoria krawieckie – czego nie może zabraknąć na początek?

0
1029

Czy dostajesz zawrotów głowy, myśląc o tych wszystkich różnych akcesoriach do szycia? Przy tak wielu różnych – wybór tego, które akcesoria krawieckie są niezbędne, może być nieco przytłaczające dla początkujących. Aby nie zbankrutować naprawdę warto wiedzieć, które narzędzia do szycia są niezbędne, bowiem są różne, opcjonalne opcje które można nabyć później.

Aby pomóc Ci poruszać się po świecie akcesoriów krawieckich i zrozumieć, do czego Ci się przydadzą, przygotowaliśmy ten przewodnik dla początkujących, z którym warto się zapoznać, przed udaniem się do lokalnej pasmanterii. Nie ma potrzeby, aby przytłaczać swojej pracowni tymi wszystkimi nowymi rzeczami. Zamiast tego rzućmy okiem na podstawowe akcesoria krawieckie i ich zastosowania. Aby to ułatwić, podzielimy wspólne narzędzia do szycia na kategorie.

Podstawowe akcesoria krawieckie

Zanim wydasz wszystkie swoje pieniądze na nowe, błyszczące gadżety i akcesoria do szycia, upewnij się, że masz te podstawowe narzędzia do szycia i naucz się ich poprawnie używać! Te akcesoria krawieckie pomogą Ci zacząć, przeprowadzą Cię przez pierwsze lekcje szycia i pomogą Ci w projektach przyjaznych dla początkujących.

Szpilki są niezbędne. Naprawdę rzadko co można uszyć bez używania szpilek. W branży odzieżowej doświadczone szwaczki po prostu dzięki nim łączą poszczególne kawałki materiału i dzięki temu łatwiej szyją, i to naprawdę szybko!

Możesz użyć standardowych szpilek, ale uwaga – jeśli będziesz szyć z jedwabiu musisz użyć akcesoriów krawieckich najwyższej jakości, aby uniknąć trwałych dziur w tkaninie.

Szpilki – i co jakie akcesoria do tego?

Poduszeczka do igieł to kolejne, pomocne narzędzie do trzymania wszystkich szpilek w jednym miejscu, by znaleźć je zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujesz. Ewentualnie możesz przechowywać te akcesoria krawieckie w metalowym pojemniku, takim jak pudełko po miętówkach.

Rozpruwacz działa dokładnie tak, jak wskazuje jego nazwa. Ale dlaczego ktoś chciałby rozpruwać szew? Możesz popełnić sporadyczne błędy, takie jak zszycie materiału niewłaściwymi bokami skierowanymi do siebie- wtedy taki rozpruwacz naprawdę będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Próba usunięcia szwu za pomocą nożyczek może uszkodzić tkaninę, a rozpruwacz jest zaprojektowany tak, aby ślizgać się pomiędzy warstwami tkaniny i precyzyjnie wycinać nitkę. Bez niego nie zaczyna działać żadna mająca na karku krawcowa, a już na pewno nie ta na początku swojej drogi z szyciem. O igłach i niciach oczywiście w tym miejscu nie musimy chyba wspominać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ