Roślinne printy – trend, który zostanie z nami na dłużej

0
808
motyw roślinny
fot: pixabay.com

Moda na motywy roślinne przyszła do nas rok temu i od tego czasu cieszy się niesłabnąca popularnością. Czy to oznacza, że niedługo nastąpi przesyt i zainteresowanie nim opadnie? A może stanie się ona ponadczasowym trendem, który zostanie z nami na dłużej?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/motywy-roslinne-na-tekstyliach-chwilowy-trend-czy-ponadczasowy-dodatek/

Roślinne printy jako wyraz ekologicznej postawy

Obserwując bacznie modę, możemy zaobserwować, w jaki sposób odzwierciedlają się w niej współczesne zjawiska społeczne czy nawet polityczne. Moda nie pierwszy już raz manifestuje konkretne poglądy czy wartości. Najbardziej jaskrawym tego przykładem były koszulki z antysystemowymi sloganami czy hasłami zwracającymi uwagę na pewne problemy. Na pewno nie raz widziałeś napis na t-shircie „Make peace no war”, „Cyrk dla ludzi, nie dla zwierząt”, „Keep calm and…”. Co mówi teraz moda o naszych poglądach? Przede wszystkim wskazuje na nasze zaniepokojenie stanem klimatu. W subtelny sposób nawołuje do ekologicznej postawy, przypominając nam jak piękna i ważna jest dla nas natura. 

Modne obecnie roślinne printy to juz nie tylko egzotyczne kwiaty i motyw łączki. To przede wszystkim liście w kolorze soczystej zieleni, bardzo realistyczne. Są wyrazem pewnej tęsknoty za kontaktem z naturą. W pewien sposób jest to nawet smutne, że po pierwsze, że tak bardzo nam tego kontaktu z przyrodą brakuje, po drugie, że częściowo rekompensujemy to sobie w taki sztuczny sposób. Na szczęście nie ograniczamy się tylko do roślinnych printów. W naszych mieszkaniach jest coraz więcej zieleni. To kolejny mocny trend w aranżacji wnętrz.

Gdzie sprawdza się roślinne printy

Motywy roślinne są w zasadzie bardzo uniwersalne i chętnie wykorzystywane w różnego rodzaju produktach. Z odzieży w głównej mierze są to koszulki zarówno damskiej jak i męskie,  sukienki, spódnice, u panów również letnie szorty. Są też oczywiście na akcesoriach takich jak torebki i buty. Równie często stosuje się je w tkaninach użytkowych i tu prym wiodą zasłony, obrusy, poszewki na poduszki, pościele.

Przeczytaj też: http://mamy-dom.pl/jakie-okna-najlepiej-wybrac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ