Śruby – konwersja norm ISO/DIN/PN

0
704
Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN

Bardzo dużo ludzi decyduje się na śruby wykonane przy użyciu stali nierdzewnej. Jest to jednak rzecz całkowicie zrozumiała. Elementy łączące czy regulujące urządzenia z tej grupy są między innymi odporne na korozję, żarowytrzymałe, łatwe w aspekcie obróbki czy posiadają określone walory estetyczne. Dlaczego warto znać normy ISO/DIN/PN? O co tutaj tak naprawdę chodzi? Jak wygląda konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN?

Najważniejsze informacje na temat norm

Skrót PN pochodzi od Polskich Norm. Trzeba podkreślić, że mają one niestety tylko zasięg krajowy. Są zatwierdzane przez krajową jednostkę normalizacyjną, czyli Polski Komitet Normalizacyjny. Normy DIN są zaś stanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny (Deutsches Institut für Normung). Instytucja posiada siedzibę w Berlinie. Niemiecki Instytut Normalizacyjny został założony w 1917 roku. Stowarzyszenie zajmuje się między innymi opracowywaniem, a także publikowaniem norm. Najbardziej rozpowszechnione są normy ISO. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna działa na rynku od 1947 roku. W tym momencie ma ponad 160 państw członkowskich. Jest to także Polska. Nie da się ukryć, że w wielu sytuacjach koniecznie trzeba znać normy ISO, aby na przykład bez większego problemu współpracować z podmiotami zagranicznymi. Jednym z zadań Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej jest właśnie eliminowanie powstawania rozmaitych barier technicznych.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-933-iso-4017-szesciokatne-pelnym-gwintem/

Jak wygląda konwersja norm ISO/DIN/PN?

Zastanawiacie się nad tym faktem? Jak przebiega konwersja norm ISO/DIN/PN? Chcecie na przykład kupić od kogoś z zagranicy śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (zamkowe)? Uwzględniając Polskie Normy, mają one oznaczenie PN 82406. Pamiętajcie jednak, że nasze normy mają zasięg tylko krajowy. To oznacza, że ktoś z zagranicy może o nich praktycznie nic nie wiedzieć. Macie zamiar kupić śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem od firmy z Niemiec? W takim wypadku najlepiej podać w zamówieniu oznaczenie DIN. Trzeba skorzystać z tabeli konwersji. Jest tam miejsce, gdzie można wpisać na początek polskie oznaczenie. Wystarczy ogólnie tylko kilka kliknięć, aby dowiedzieć się, że w tym wypadku norma ustanowiona przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny to DIN 603. Dzięki temu nie będzie takiego problemu, że zamówicie śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, a otrzymacie na przykład inne elementy, które w Waszej sytuacji nie są do końca przydatne. Warto mieć to wszystko na uwadze. Dobrze jest zatem korzystać z takiego narzędzia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ