Przebarwienia na twarzy, plecach i dekolcie – jak sobie z nimi radzić?

0
1864

Przebarwienia skóry to duży problem estetyczny, z którym zwykle mają do czynienia kobiety. Zmiany najczęściej powstają na twarzy, choć równie dobrze mogą pojawić się na większej powierzchni ciała, np. plecach czy dekolcie. Z czego wynika problem plam na skórze? I w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić? Podpowiadamy, jak usunąć nieestetyczne przebarwienia!

Przebarwienia na twarzy – coraz częstszy problem

Przebarwienia na twarzy to jeden z częstszych problemów, z którymi Pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Mogą one stanowić pamiątkę z ostatnich wakacji lub być efektem wieloletniego działania słońca na skórę. Przebarwienia na twarzy bardzo często dotyczą kobiet, bo zaburzenia hormonalne, z którymi zmagają się w ciągu całego swojego życia i częste opalanie się to połączenie, które stanowi najczęstszą przyczynę plam na skórze. Przebarwienia mogą jednak równie dobrze być następstwem przebytego trądziku, który bardzo często niesie za sobą ryzyko zmian pigmentacyjnych oraz innych niedoskonałości, np. blizn.

Przebarwienia na plecach i dekolcie – skąd się biorą?

Mówiąc przebarwienia skórne, większość z nas ma na myśli przebarwienia znajdujące się na naszej twarzy, podczas gdy tego typu niedoskonałości mogą też pojawić w innych obszarach naszego ciała. U osób, które na co dzień zmagają się z cerą tłustą i trądzikową, bardzo często pojawia się również problem trądziku i przebarwień potrądzikowych na powierzchni pleców czy w górnej strefie ramion. Przebarwienia te dodatkowo pogłębiają się, podczas opalania i przez brak odpowiedniego zabezpieczenia filtrami przeciwsłonecznymi. Przebarwienia na dekolcie są natomiast bardzo często wynikiem zmian hormonalnych w organizmie oraz nadmiernej ekspozycji słonecznej. Zwykle mają z nimi do czynienia kobiety w ciąży, w trakcie menopauzy lub przyjmujące wybrane środki hormonalne.

Usuwanie przebarwień na twarzy, plecach i dekolcie

Plamy na twarzy, plecach czy dekolcie możemy usuwać przy pomocy różnych metod – zazwyczaj dobiera się je w zależności od lokalizacji zmian oraz ich głębokości. Płytkie zmiany na skórze możemy usunąć przy pomocy odpowiednich środków złuszczających, np. z hydrochinonem lub kwasami owocowymi  i rozjaśniających skórę, np. z dodatkiem witaminy A. Przy głębokich zmianach najlepiej sięgnąć po bardziej specjalistyczne zabiegi usuwania przebarwień, np. leczenie laserowe, krioterapia, fotoodmładzanie czy silniejsze peelingi medyczne. Przy licznych przebarwieniach zlokalizowanych na dużej powierzchni skóry, to znaczy na plecach czy dekolcie, terapię warto rozpocząć, np. od peelingów czy mikrodermabrazji, a pozostałe głębokie zmiany usunąć punktowo przy pomocy silniejszych środków lub urządzeń. Obecnie jednym ze skuteczniejszych sposobów usuwania przebarwień jest leczenie laserowe, które pozwala pozbyć się zmian nie tylko dużo szybciej niż przy pomocy innych metod, lecz także dużo delikatniej.

Specjaliści z Kliniki Miracki, którzy mają bardzo duże doświadczenie w laserowym usuwaniu przebarwień, swoim Pacjentom polecają w szczególności wykonywanie tego typu zabiegów nowoczesnymi laserami pikosekundowymi (PicoSure, Discovery Pico), gdyż pozwalają one usunąć przebarwienia niemal bezboleśnie, bez ryzyka powstania blizn i naruszenia zdrowych tkanek otaczających przebarwienie. Wybór konkretnej metody usuwania przebarwień powinien być jednak poprzedzony konsultacją dermatologiczną, podczas której lekarz ocenia rodzaj i głębokość naszych przebarwień, a także dobiera najskuteczniejszą metodę ich leczenia.

Więcej informacji na temat przebarwień znajdą Państwo na stronie:

http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/przebarwienia-hormonalne/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ