O czym powinien wiedzieć- każdy miłośnik spadochroniarstwa

0
904
O czym powinien wiedzieć- każdy miłośnik spadochroniarstwa

Zdobyte doświadczenie i możliwość samodzielnych skoków to powód do zadowolenia. Jednak ta okoliczność nie sprawia, iż jest się stuprocentowym profesjonalistą. Droga do tego jest jeszcze bardzo daleka. W związku z tym nie warto unosić się ambicją i rezygnować z dalszego szkolenia AFF.

Czy średnio zaawansowany skoczek musi mieć własny spadochron?

Nie jest to konieczne, ponieważ taki sprzęt to spory wydatek. Jego kupno zalecane jest dopiero po dłuższym okresie od rozpoczęcia nauk. Poza tym, po co niepotrzebnie wydawać pieniądze, skoro można go wypożyczyć i to za całkiem przystępną cenę, bo stali bywalcy otrzymują duży rabat cenowy.

Poza tym nie warto rezygnować z asysty instruktora, gdyż jego wskazówki mogą okazać się bardzo cenne. Tak naprawdę mianem zawodowca może się określić człowiek, który wykonał około 1000 skoków. Wyrobienie takiej normy zajmuje czasem nawet kilka lat.

Czy warunki atmosferyczne mają wpływ na przebieg szkolenia AFF?

Oczywiście, że tak. Spadochroniarstwo podobnie jak inne dyscypliny rozgrywane na świeżym powietrzu są narażone na kaprysy pogodowe. Jednak w zakres obowiązków doświadczonego instruktora wchodzi określenie czy dany typ pogody pozwala na oddanie skoku, czy absolutnie go wyklucza.

Instruktor na pewno będzie wiedział, kiedy należy trochę odczekać, a kiedy definitywnie odpuścić. Burza z piorunami może na przykład uszkodzić spadochron lub porazić kursanta. Lepiej przełożyć w takim wypadku termin następnego wypadu niż narazić się na poważne obrażenia.

Czy można definitywnie porzucić szkolenia AFF?

Jak to mówią, nikt nikogo za rękę nie trzyma. Toteż, gdy klientowi znudzi się udział w szkoleniu, może się wycofać, bez żadnych finansowych konsekwencji. Jedyne czego wymaga od niego ośrodek to uregulowanie należności za odbyte już zajęcia. Na pewno na jego miejsce znajdzie się wielu chętnych, którzy wyrażą wolę uczestniczenia w jakże interesujących szkoleniach AFF.

Poza tym rezygnacja z kursu nie dyskwalifikuje uczestnika, gdyby zechciał w przyszłości powrócić do dawnego hobby. Jedyne co przepada to pieniądze, lecz zdobyte doświadczenie jest przecież bezcenne. Wyuczone nawyki i zdobyte umiejętności pozostają w pamięci na dłuższy czas. Na szczęście nie da się o nich tak szybko zapomnieć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ